Біла ведмедиця пливла 9 днів без упину в пошуках крижини

Біла ведмедиця пливла 9 днів без упину в пошуках крижини

Виявилося, що білі ведмеді можуть пропливати значні відстані

Життя білих ведмедів через танення льодів ускладнюється все сильніше. 690 кілометрів у пошуках льоду та їжі подолала ведмедиця у морі Ботфорта.

Глобальне потепління все більше позначається на житті тваринного світу. Самка білого ведмедя пропливла близько 690 кілометрів у пошуках крижини в Морі Бофорта. Шлях зайняв у тварини дев'ять днів - весь цей час ведмедиця пливла без зупинки.

Подорож тварини зафіксували вчені з Геологічної служби США, які протягом двох місяців стежили за пересуванням ведмедиці. За час свого дев'ятиденного запливу самка втратила однорічне дитинча, а також сильно схудла.

У серпні 2008 року фахівці спіймали самку ведмедя в Морі Бофорта (на півночі Аляски) і прикріпили їй на шию передавач GPS. Протягом двох місяців зоологи могли спостерігати за пересуваннями ведмедиці у відкритій воді і на суші.

Окрім інших результатів, вченим вперше вдалося точно встановити тривалість найдовших запливів, які самка здійснювала у пошуках місць для полювання. Про те, що ведмідь перебуває у воді, повідомляв температурний датчик, встановлений під шкірою тварини.

"Ведмідь безперервно був у воді 232 години, пропливши 687 кілометрів на воді температурою 2-6 градусів за Цельсієм", - розповів зоолог Джордж Дюрнер.

"За два місяці ця особина втратила 22% ваги і однорічне дитинча", - зазначив він.

Багаторічні спостереження свідчать, що через танення льодів ведмедям щороку доводиться долати все більші відстані між областями крижаного покриву і сушею.

З одного боку, той факт, що тварини, як з'ясувалося, у змозі пропливати сотні кілометрів, вселяє оптимізм - їхня витривалість може допомогти їм впоратися з дефіцитом криги у морях. З іншого боку, такі подорожі пов'язані з великими енергозатратами і можуть негативно позначитися на розмноженні ведмедів.

Читайте також:

Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з Люксембург

Канадський підліток провів ніч на крижині з двома білими ведмедями

Японці пообіцяли за 4 роки відродити на Землі мамонтів

У Грузії народилося теля з двома головами, 4 очима і 3 вухами

Повʼязані теми:

Наступна публікація