Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Біля берегів Каліфорнії зафільмували видовищний танок "світляних" дельфінів

Біолюмінесценцію мікроскопічних організмів створила справжнє шоу.

Фотограф Патрік Койн біля берегів каліфорнійського пляжу Ньюпорт зробив рідкісні кадри того, як дельфіни плавають в біолюмінесцентних водах, ніби сяючи.

Про це пише Science Alert.

Його надихнули подібні кадри, які він побачив на Netflix. Із камерою в руках хлопець вирушив у непроглядну пітьму, аби побачити це на власні очі. Тепер він описує цю ніч як одну з найбільш чарівних у житті.

Після декількох годин пошуків йому вдалося побачити тварин – майже наприкінці свого туру.

Відео, яке Койн зробив з поїздки, справді захоплює дух, але він каже, що це було складно знімати.

У прибережних районах біолюмінесценцію викликають мікроскопічні організми, відомі як дінофлагелляти. Ці крихітні морські істоти є членами сімейства планктону, і дуже чутливі до будь-яких рухів.

Настільки, що коли потенційний хижак торкається них, кожна їхня клітина починає випромінювати спалах світла тривалістю до 100 мілісекунд, майже як охоронна сигналізація. Якщо є ціла купа водоростей, сконцентрованих разом, як на відео Койна, це може стати чудовим шоу.

Нагадаємо, вчені створили тютюнові рослини, які можуть світитися самоотриманим сяйвом, яке триває протягом усього життєвого циклу (від розсади до зрілості) і не має негативних наслідків для здоров'я людини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції