Біля Ялти знайшли бригантину XVIII століття

Це двощогловий парусник, що добре зберігся, з вантажем мармуру на борту.

Учені знайшли на дні Чорного моря недалеко від Ялти старовинний корабель. Судно, приблизно XVIII століття, виявили випадково, під час випробувань глибоководного апарату.

Це двощогловий парусник, що добре зберігся, з вантажем мармуру на борту. Археологи думають, що плити з цього каменя він віз до Ялти для будівництва палаців. Але пыд час шторму отримав пробоїну і затонув. Бригантина добре збереглася, вона представляє великий інтерес для істориків. Правда, поки вивчати її можна лише під водою. Без спеціального устаткування піднімати корабель цілком небезпечно - є великий ризик, що на повітрі дерево перетвориться на труху.

"Виявлено невідоме дерев'яне судно досить великих габаритів. При візуальному огляді було визначено, що це приблизно XVIII-XIX вік. Торговельне судно, найімовірніше, це бригантина двощоглова. Стан просто прекрасний, як для корабля, який 200 років пролежав на дні Чорного моря. Взагалі виглядає настільки романтично і красиво, що у внутрішньому ужитку корабель отримав назву "Гріновський корабель". Тобто він абсолютно відповідає тим красивим описам Олександра Гріна в своїй книзі "Алые паруса", - відзначив директор Департаменту підводної спадщини Інституту археології НАН України Сергій Воронов.

Нагадаємо, поблизу села Снідавка на Івано-Франківщині археологи знайшли доісторичні скельні скульптури.

Науковці порівнюють доісторичні скельні скульптури з англійським Стоунхенджем, однак поки що не знають походження скульптур, стверджують лише, що щось подібне знаходили лише у Португалії та в Ірландії.

Читайте також:

На Запоріжжі археологи знайшли давнє місто

Археологи знайшли царський курган

Берегова охорона Швеції знайшла корабель вікінгів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: