Біологи довели, що "материнське прокляття" існує

"Материнське прокляття" - зміни в генах, які негативно позначаються на здоров'ї, пов'язані з чоловічим безпліддям.

Біологи з Університету Монаша (Австралія) та Університету Уппсали (Швеція) виявили перші реальні свідчення "материнського прокляття" і його зв'язок з чоловічим безпліддям, викликаним генетичними мутаціями в мітохондрії.

Усі тварини мають два геноми - ядерний і мітохондріальний, які працюють разом, однак успадковуються по-різному. Ядерний геном передається від обох батьків, а мітохондріальний - від матері.

Як наслідок, мітохондрія, передана чоловікові, виявляється в еволюційному глухому куті.

Але чоловік може отримати і зміни у мітохондріальних генах, які здатні негативно позначитися на здоров'ї. Саме це і називається "материнським прокляттям".

Під час дослідження фахівці виділили мітохондріальну ДНК у плодових мушок з п'яти різних країн і перенесли її групі мушок, які мали ідентичні ядерні геноми.

Зміни мітохондріальних геномів у самок торкнулися тільки сімох генів, зате у самців - 1172 гена, у тому числі 300 тих, що в основному впливають на яєчка або на залози, що виробляють сперму.

Оскільки геном плодових мушок дуже схожий на людський, така ж мутація може бути пов'язана з безпліддям у чоловіків, резюмували учені.

Читайте також:

Ціна еволюції: чоловіки втратили пенісову кістку, але наростили мозок

Створено перший у світі штучний яєчник

Медики вперше отримали сперматозоїди "в пробірці"

Революція в історії людства: тепер зачати дитину можуть не двоє, а одразу троє людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: