Біологи виявили найдавнішу комаху-автостопщика

Біологи виявили найдавнішу комаху-автостопщика

Модель кліща на спині павука, відновлена ​​вченими / Фото: Lenta.ru

Вчені розгледіли у шматку бурштину кліща із загону Astigmata, який сидить на спині павука з сімейства Dysderidae.

Вчені виявили найдавніший з відомих прикладів форезії - феномену використання одним організмом іншого для пересування в просторі.

Форезія - це різновид взаємовідносин між двома організмами, при яких один з них отримує вигоду, а другий не отримує ні вигоди, ні шкоди (такі відносини мають назву коменсалізм).

Під час форезії істота меншого розміру (форонт) використовує більший організм як "попутку", на якій він подорожує на відносно великі відстані.

Одні з типових форонтів - це кліщі, які переміщаються з місця на місце на спинах жуків.

Дослідники описали більш незвичайний варіант форезії - в шматку бурштину вони виявили кліща із загону Astigmata, який сидить на спині павука з сімейства Dysderidae.

Щоб розгледіти "пасажира" і "транспорт" у непрозорому шматку бурштину, дослідники скористалися технологією фазоконтрастної комп'ютерної томографії високої роздільної здатності.

Розмір тіла кліща не перевищує 176 мікрометрів - це найменший представник типу членистоногих, який був вивчений в деталях за допомогою комп'ютерної томографії.

Нещодавно інший колектив фахівців, який використав різновид тієї ж технології, зумів розгледіти в шматку бурштину павука віком близько 49 мільйонів років.

Ще раніше вчені виявили в бурштині ціле кладовище комах, павукоподібних та інших членистоногих.

Читайте також:

Курка п'ять днів "народжувала" величезне яйце

Психологи довели існування ПМС у чоловіків

У боротьбі з раком допоможе звичайне світло

Улюблена музика покращує людині кров

Повʼязані теми:

Наступна публікація