Блукав фермами та шосе: в Індії розповіли про "пригоди" тигра, який подолав рекордні три тисячі кілометрів

Блукав фермами та шосе: в Індії розповіли про "пригоди" тигра, який подолав рекордні три тисячі кілометрів

Фото: Pexels

За словами дослідників, одного разу тигр "випадково поранив" чоловіка, який знайшов місце його "схованки".

В Індії молодий тигр Волкер здійснив найдовшу зареєстровану в країні прогулянку, пройшовши близько трьох тисяч кілометрів від одного заповідника до іншого.

Про це повідомляє ВВС.

У червні минулого року трирічний самець залишив заповідник дикої природи в штаті Махараштра у пошуках здобичі, місця для поселення та пари. 

Волкер блукав дев'ять місяців - увесь цей час на ньому був радіоошийник, завдяки якому дослідникам вдалося прослідкувати шлях тварини. Тигр побував у сімох районах Махараштри та сусіднього штату Телангана, за допомогою GPS його зареєстрували у понад 5 тис. місцях.

Взимку Волкера найчастіше помічали у лісах, а також поблизу річок, струмків і шосе, а взимку, в сезон вирощування бавовни, високий врожай допоміг йому бути більш непомітним під час прогулянок фермами.

Вночі Волкер виходив на полювання, вбиваючи, в основному, диких свиней і велику рогату худобу. Вдень же він відпочивав у лісах. Одного разу тигр "випадково поранив" чоловіка, який знайшов місце його "схованки". Той відбувся легкими травмами.

У березні самець "оселився" у заказнику Днянганга, а в квітні з нього зняли ошийник. У цьому заповіднику водяться, зокрема, леопарди, нільгау, кабани, павичі і плямистий олень. Волкер поки тут єдиний тигр. 

"У нього немає територіальних проблем та є гідна здобич", - запевняють у лісовому господарстві штату. Водночас у штаті нині розмірковують, чи варто їм перемістити тигрицю в заповідник, щоб дати Волкеру партнерку для спарювання, що буде "абсолютно безпрецедентним" випадком.

За словами фахівців, тигри - не одинаки та мають природний інстинкт до спаровування, однак, перевезти в заповідник другого тигра - нелегке рішення, оскільки територія тут невелика та оточена фермами і лісами. Окрім того, якщо "Вокер буде розмножуватися тут, буде тиск на здобич, і новонароджені тигри спробують розійтися".

"Ця довга прогулянка демонструє, що, незважаючи на розвиток і зростання населення, сільські райони Махараштри, як і раніше, сприяють вільному переміщенню тигрів. Розвиток в цьому сенсі все ще не став перешкодою для пересування тварин тут", - зазначив старший біолог Інституту дикої природи Індії Білал Хабіб.

Раніше в індійському штаті Махараштра тигри за декілька днів вбили п'ятьох осіб

День тигра у Київському зоопарку: як на "Острові звірів" живуть Амба, Тіша, Рена та Малиш

День тигра у Київському зоопарку: як на "Острові звірів" живуть Амба, Тіша, Рена та Малиш

Повʼязані теми:

Наступна публікація