Британець поринув у крижану воду

Льюіс Гордон Пью з Великобританії встановив рекорд перебування людини в найхолоднішій воді, провівши там майже 20 хвилин.

Льюіс Гордон Пью
Британський плавець поставив рекорд перебування людини в найхолоднішій воді, зробивши заплив на Північному полюсі. 

Як пише газета The Times, фахівець з морського права і громадський діяч Льюіс Гордон Пью в ніч на понеділок проплив відстань довжиною в кілометр, провівши 18 хвилин і 50 секунд у воді, температура якої складала –1,8 градуса за Цельсієм. 

Вважається, що це найхолодніша вода, в якій коли-небудь знаходилася людина. Під час запливу на 37-річному чоловіку відповідно до правил Channel Swimming Association були тільки плавки, окуляри і шапочка. 

Льюіс Пью зробив цей заплив, щоб продемонструвати дію на арктику глобального потепління. Ще десять років тому плавати на Північному полюсі було б неможливо, оскільки поверхня океану була повністю замерзлою. Тепер же між льодами з'явилися тріщини з крижаною водою. 

Слід зазначити, що морська вода може мати температуру менше нуля градусів, оскільки температура її замерзання нижча, ніж у прісної води. Спроби плавати в такій холодній воді, що робилися раніше, закінчувалися невдачею. 

Плавець признався, що йому було дуже складно витримати випробування до кінця, оскільки плавання супроводжувалося болісним болем. "Це, поза сумнівом, був найскладніший заплив в моєму житті", - заявив Пью. 

Символічно, що на цей рекорд його надихнув друг і товариш, норвезький еколог Йорген Амундсен, онучатий племінник Роальда Амундсена, першої людини, яка досягла Південного полюса. До географічного Північного полюса британець був доставлений криголамом, що йде з Мурманська. 

Льюіс Пью займається плаванням близько 20 років. Він відомий тим, що здійснював запливи на довгі дистанції у всіх п'яти світових океанах, плавав в Арктиці і Антарктиці. 

Ці акції плавець проводить для того, щоб привернути увагу людей у всьому світі до екологічних проблем. Зокрема, його турбує танення льодів на Північному полюсі. 

Вчені передбачають, що вже до 2040 року арктика в літній період може бути взагалі звільнена від льоду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: