Британський фотограф виборов авторське право на селфі макаки
За світлину у суді змагалися два роки.
© Facebook/David J Slater
Британський фотограф Девід Слейтер виборов у суді авторське право на фотографію, зроблену макакою Наруто.
Про це йдеться у сюжеті ТСН. 12:00.
Безпрецедентна судова справа тривала два роки. Захисники тварин та західні агенції наполягали, авторське право належить тварині, а тому є надбанням людства й має бути у вільному доступі. Слейтер запевняв, що селфі макаки – його особиста власність і вимагав у Wikipedia прибрати фото, розміщене без його дозволу. Wikipedia відмовилася, а організація з захисту прав тварин PETA подала в суд, відстоюючи авторське право макаки.
Суддя у січні 2016 року визнав, що акт про авторське право не застосовується до тварин. Як повідомляв The Washington Post, професор антропології і приматолог Агустін Фуентес під часу суду заявив, що тварина робила фото заради кумедних звуків камери, а не з метою створити щось. На його думку, цього недостатньо, щоб претендувати на "авторство" отриманої роботи.
Проте згодом PETA вирішила оскаржити це рішення. 11 вересня цього року суд ухвалив остаточне рішення на користь фотографа.
Сьогодні, 12 вересня, Слейтер розмістив запис у Facebook, у якому повідомив про врегулювання позову і зауважив, що захист тварин, на його думку, набагато важливіший, ніж суперечки про авторське право.
"Девід Слейтер пожертвує 25% майбутнього доходу від селфі мавпи благодійним організаціям, присвяченим захисту і поліпшення добробуту і життєвого середовища Наруто і чубатих чорних макак в Індонезії", – йдеться у записі.
Нагадаємо, селфі макакибуло зроблене 6 років тому в індонезійських джунглях. Чорна макака викрала фотокамеру у фотографа та влаштувала собі фотосесію.