Британський фотограф виборов авторське право на селфі макаки

Британський фотограф виборов авторське право на селфі макаки

Британський фотограф виборов авторське право на селфі макаки

Фото: Facebook/David J Slater

За світлину у суді змагалися два роки.

Британський фотограф Девід Слейтер виборов у суді авторське право на фотографію, зроблену макакою Наруто.

Про це йдеться у сюжеті ТСН. 12:00.

Безпрецедентна судова справа тривала два роки. Захисники тварин та західні агенції наполягали, авторське право належить тварині, а тому є надбанням людства й має бути у вільному доступі. Слейтер запевняв, що селфі макаки – його особиста власність і вимагав у Wikipedia прибрати фото, розміщене без його дозволу. Wikipedia відмовилася, а організація з захисту прав тварин PETA подала в суд, відстоюючи авторське право макаки.

Суддя у січні 2016 року визнав, що акт про авторське право не застосовується до тварин. Як повідомляв The Washington Post, професор антропології і приматолог Агустін Фуентес під часу суду заявив, що тварина робила фото заради кумедних звуків камери, а не з метою створити щось. На його думку, цього недостатньо, щоб претендувати на "авторство" отриманої роботи.

Проте згодом PETA вирішила оскаржити це рішення. 11 вересня цього року суд ухвалив остаточне рішення на користь фотографа. 

Фотограф довів своє право на фото, зроблене твариною

Фотограф довів своє право на фото, зроблене твариною

Сьогодні, 12 вересня, Слейтер розмістив запис у Facebook, у якому повідомив про врегулювання позову і зауважив, що захист тварин, на його думку, набагато важливіший, ніж суперечки про авторське право.

"Девід Слейтер пожертвує 25% майбутнього доходу від селфі мавпи благодійним організаціям, присвяченим захисту і поліпшення добробуту і життєвого середовища Наруто і чубатих чорних макак в Індонезії", – йдеться у записі.

Yesterday, September 11th 2017, Naruto and I settled the copyright claim out of court. I have issued a joint statement...

Опубліковано Wildlife Photographer David J Slater - DJS Photography 12 вересня 2017 р.

Нагадаємо, селфі макаки було зроблене 6 років тому в індонезійських джунглях. Чорна макака викрала фотокамеру у фотографа та влаштувала собі фотосесію.

Наступна публікація