Британський поліцейський "під прикриттям" перейшов на бік підозрюваних

Британський поліцейський "під прикриттям" перейшов на бік підозрюваних і розвалив судовий процес.

У Великобританії кримінальну справу проти радикальних захисників навколишнього середовища розвалилося через те, що поліцейський, впроваджений в рух, відмовився давати свідчення.

Слухання повинні були розпочатися в понеділок, але їх скасували, після того, як поліцейський Марк Кеннеді зв'язався з адвокатами підсудних, заявивши, що готовий їм допомогти. Після цього прокурори вирішили відкликати справу, повідомляє телерадіомовна корпорація BBC.

Шестеро активістів-екологів звинувачувалися в змові з метою закриття вугільної електростанції Ratcliffe-on-Soar в місті Ноттінгем в центральній Англії в 2009 році. Вони хотіли зупинити роботу Ratcliffe-on-Soar на кілька днів, щоб привернути увагу до проблеми зміни клімату.

Марк Кеннеді увійшов у ряди екоруху в 2000 році, назвавшись Марком Стоуном, і пропрацював з активістами 10 років, аж до викриття.

Весь цей час поліцейський вів подвійне життя: під своїм власним ім'ям як констебль поліції Великого Лондона і як Марк Стоун, член екологічного руху в Ноттінгемі.

За словами одного з шести підсудних розваленої справи, Денні Чіверс, Кеннеді був не просто спостерігачем, а активним учасником діяльності екологічного руху. Більш того, Кеннеді брав участь в організації акції протесту на електростанції кілька місяців і "міг зупинити її у зародку, якби захотів". Замість цього, поліцейський допоміг активістам залучити у свої ряди максимальну кількість новобранців.

Кеннеді також возив на своєму мікроавтобусі учасників руху на розвідку електростанції, а потім узяв напрокат вантажівку для перевезення активістів у день самого протесту.

Час від часу засланий поліцейський надовго зникав, повідомляючи колегам по екологічний організації, що їде до Америки відвідати брата.

У квітні 2009 року, коли 114 осіб влаштували зібрання в будівлі Ноттінгемської школи, сотні поліцейських увірвалися всередину і заарештували всіх присутніх за підозрою у змові з вторгнення при обтяжуючих обставинах. В кінці 2010 року 20 осіб були засуджені.

У жовтні 2010 року "зелені" викрили Кеннеді, виявивши документи, що засвідчують його справжню особу.

Кеннеді зізнався, що насправді працював з ними, будучи поліцейським під прикриттям, і потім зник. Учасникам екологічного руху Кеннеді заявив, що він пішов з поліції після арештів 2009 року, однак ця інформація залишається непідтвердженою. Де Кеннеді знаходиться зараз, також невідомо.

Читайте також:

 Екологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: