Британського хакера, що взламав комп'ютер Пентагону, екстрадують в США

Влада Великобританії видасть США хакера, який шукав на сайтах НАСА та Пентагону інформацію про інопланетян.

Влада Великобританії підтвердили прийняте раніше рішення видати США хакера Маккіннона Гері, обвинуваченого американськими слідчими органами у взламі комп'ютерів Пентагону і Національного аерокосмічного агентства (NASA).

Рішення з питання екстрадиції Маккіннона, зокрема, підтвердив британський міністр внутрішніх справ Алан Джонсон, який взявся зробити висновок про стан здоров'я хакера. У 43-річного Маккіннона, діагностований синдром Аспергера (підвид аутизму), у зв'язку з чим адвокати британця наполягали на скасуванні рішення про екстрадицію хакера в США.

Коментуючи свій висновок, глава британського МВС зауважив, що він взяв до уваги численні прохання і апеляції сторони захисту, в яких адвокати хакера вказували на поганий стан його здоров'я, і прийшов до висновку, що екстрадиція Маккіннона не суперечить міжнародному законодавству в області прав людини.

Міністр особливо підкреслив, що рішення про екстрадицію Маккіннона було прийнято тільки після того, як США надали британській стороні гарантії того, що хакер, в разі визнання судом його провини, буде забезпечено в американській в'язниці всім необхідним.

Захисники Маккіннона все ж сподіваються домогтися скасування рішення влади про екстрадицію свого підзахисного. Адвокат Карен Тоднер нагадала, що у захисту є ще сім днів, щоб оскаржити рішення в суді. У випадку невдачі Тоднер має намір звернутися до Європейського суду з прав людини.

Гері Маккіннон був арештований у червні 2005 року у своїй квартирі на півночі Лондона. Пізніше він зізнався в тому, що в період з 2001 по 2002 роки зламав 97 комп'ютерів, у тому числі оборонного та космічного відомств. Хакер, однак, наполягав, що його дії не були кримінального характеру, а злом комп'ютерів Пентагону і NASA був обумовлений пошуками доказів існування НЛО.

У 2006 році британський суд ухвалив рішення екстрадувати Маккіннона в США, де йому, в разі обвинувального висновку, загрожує до шістдесяти років в'язниці. З тих пір адвокати хакера неодноразово намагалися оскаржити це рішення, проте кожного разу їх апеляції не знаходили відгуку.

Справа Маккіннона отримала широкий громадський резонанс; багато британських та американських знаменитостей висловлювалися проти екстрадиції хакера, закликаючи владу Великобританії скасувати судове рішення.
 

Читайте також:

Хакери зайнялися продажем підробленого "Таміфлю"

Хакери вкрали пароль до блогу Брітні Спірс

Китай почав готуватися до кібервійни зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: