Буш і Клінтон мають характерний запах

Пару скунсів у харківському зоопарку назвали Буш і Клінтон. В Україні немає скунсів, крім них.

Скунсенята (Фото: www.k-state.edu)
Імена харківських скунсів обирали за походженням - переважно ці тварини трапляються в Північній Америці. (Фото: www.k-state.edu)
Пару скунсів у харківському зоопарку назвали Буш і Клінтон, повідомляють "РИА Новости" з посиланням на адміністрацію зоопарку. За словами директора Олексія Григор’єв, зараз таких тварин немає в жодному іншому зоопарку України.


Імена їм придумали самі харків'яни, стверджує Григор’єв. "Ми оголошували конкурс, і ось з'явилася така пропозиція, яка відразу прижилась", - сказав Григор’єв.


Директор пояснив, що імена обирали за принципом географічного походження - в дикій природі, за словами зоологів, скунси найчастіше зустрічаються в Північній Америці.


Пару скунсів - їм близько двох місяців - зоопаркові подарували до дня міста Харкова. За два тижні, розповідають доглядачі, "президенти" ще жодного разу не проявили свою "пахучу" якість.


"Притискаються, люблять, коли їх чешуть (гладять)... Їдять? Вони всеїдні. У нас вони їдять і овочі, і фрукти, і живий корм, і рибу, і м'ясо. І п'ють соки. Це вони найбільше полюбляють!" - розповіла завідувачка відділом приручених тварин харківського зоопарку Валерія Колесник.


Скунсові - сімейство ссавців загону хижаків. Скунсів легко впізнати за характерним забарвленням, що складається з білих смуг або плям на темному фоні. Так, для смугастих скунсів характерні широкі білі смуги на спині, що йдуть від голови до кінчика хвоста. Яскраві візерунки правлять за попередження для можливих хижаків.


Особлива риса скунсових - пахучі анальні залози, які виділяють їдку речовину зі стійким огидним запахом. Скунсові здатні вибризкувати струмінь секрету на відстань до 6 метрів. Речовина ця настільки смердюча, що собаки непритомніють, а в людини вона викликає непереборну блювоту.


Потрапивши в очі, секрет викликає інтенсивний біль і навіть тимчасову сліпоту. Людина здатна розрізнити запах скунса, що атакував, на відстані більше кілометра.


У природі можуть доживати до семи років (хоча 90% рідко проживають більше 3-4 років); у неволі - до 10 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: