Через аварію на "Фукусімі" японським держслужбовцям змінили стиль одягу

Через аварію на "Фукусімі" японські держслужбовці ходять на роботу в джинсах і футболках.

Джинси, футболки та сорочки навипуск - у такому полегшеному вигляді можна з сьогоднішнього дня з'являтись на роботу японським державним службовцям.

Це рішення прийнято, щоб у спеку знизити споживання електроенергії, відключивши або поставивши на мінімальні оберти кондиціонери в офісах. Ще в травні про це заздалегідь оголосило міністерство екології країни.

Через аварію на АЕС "Фукусіма-1" і відключення з міркувань безпеки ряду інших атомних станцій в Японії в найближчі місяці очікуються великі проблеми з електроенергією.

Зараз в країні активно намагаються розконсервувати раніше зупинені ТЕС, будуються нові газогенераторні об'єкти. Однак енергії може все ж не вистачити влітку, коли в Японії непросто прожити без кондиціонера.

У країні з травня держслужбовців вже закликали приходити на роботу без краваток і навіть піджаків. У такому вигляді ходять і багато депутатів парламенту. Кондиціонери в офісах заборонено ставити на позначку нижче 28 градусів.

Міністерство екології закликає приватний бізнес також взяти участь у цій кампанії. Зокрема, уряд офіційно попросив підприємства і окремих жителів країни знизити влітку енергоспоживання на 15 відсотків.

З цією метою вже публікуються докладні інструкції. Громадян Японії, наприклад, закликають у квартирах, замість кондиціонерів використовувати більш економічні вентилятори, а холодильники переводити на максимально економний режим.

Як відомо, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася внаслідок потужного землетрусу і цунамі в березні цього року. Вона була визнана найгіршою в світовій історії після Чорнобильської катастрофи.

Читайте також:

Експорт автомобілів з Японії скоротився в три рази

На Японію обрушився потужний тайфун, десятки поранених

Японці виявили високий рівень радіації на дні Тихого океану

Японія створить карту радіаційного забруднення ґрунту


ВідеоСитуація після аварії на АЕС "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: