Чиновники Таджикистану надаватимуть інформацію тільки за гроші

Влада Таджикистану встановила платний доступ до офіційної інформації - як усної, так і письмової. ЗМІ загрожує банкрутство.

Уряд Таджикистану затвердив порядок, за яким громадяни республіки та журналісти для отримання будь-якої інформації від чиновників мають платити гроші.

Відповідне розпорядження глава Таджикистану Емомалі Рахмон підписав 31 жовтня, а оприлюднене воно було на сайті державного інформагентства "Ховар" 26 листопада.

Згідно з новим указом, "зацікавлені фізичні та юридичні особи" для отримання потрібної їм інформації від чиновників чи ознайомлення з офіційними документами мають "відшкодувати витрати державним органам".

Доступ до інформації (окрім тієї, що становить державну таємницю), можна буде отримати лише після пред’явлення "документа про відшкодування витрат, пов'язаних з її наданням".

При чому під наданням інформації мається на увазі не лише письмова відповідь на запит, але й усна (в ході бесіди). Крім того, влада дозволила державним органам самим встановлювати свою ціну, опираючись на важливість інформації, що надається.

За даними Central Asian News, за кожну сторінку друкарського тексту журналісти та інші особи повинні платити 25 сомоні (близько 4,5 долара), а з Нового року вартість може бути збільшена до 35 сомоні (близько 8 доларів) за сторінку.

Таджицькі мас-медіа вже гостро розкритикували нові правила. Вони заявили, що і раніше доступ до офіційної інформації був ускладнений, а після ухвалення такого указу отримати інформацію від державних органів буде практично неможливо. Крім того, через неможливість сплатити за дані можуть збанкрутувати багато ЗМІ.

Читайте також:

Китайські ЗМІ видалили слова Обами про свободу слова

У рейтингу свободи слова Україна наздогнала Монголію й Сенегал

Влада закликала таджиків не спілкуватися російською

Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: