Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому люди масово скуповували туалетний папір під час пандемії: учені кажуть, справа у типі особистості

Чому люди масово скуповували туалетний папір під час пандемії: учені кажуть, справа у типі особистості

Нічого поганого: такі люди просто добросовісніші за інших.

Один з аспектів пандемії коронавірусу, який людство запам'ятає надовго - це масове скуповування туалетного паперу. І доки одні змітали товар з поличок магазинів, інші злилися, кепкували та розмірковували, що штовхає людей на таку поведінку. Виявилося, справа в тому, що такі люди просто добросовісні, а ще трохи тривожні.

Про це йдеться у новому дослідженні, оприлюдненому в PLOS ONE, передає CNN.

"У нас не було якоїсь теорії. Ми просто хотіли дослідити роль особистих чинників", - сказала співавторка дослідження Ліза Гарбі, докторант на факультеті політичних наук в університеті Санкт-Галлена в Швейцарії.

Дослідники опитали тисячу двадцять дев'ять дорослих з 35 країн. Вони ставили запитання про закупи туалетного паперу у часи від 23 по 29 березня. Потім вони зібрали відповіді учасників для тесту на особистісну оцінку під назвою HEXACO Inventory.

Цей тест розроблений 2000-го року психологами в Канаді для відображення характеристик особистості в різних культурах. Він вимірює риси в шести широких категоріях: Чесність, Емоційність, Екстраверсія, Доброзичливість, Добросовісність та Відкритість досвіду.

У моделі "добросовісність" використовує як загальний термін, який охоплює такі риси, як організованість, старанність, перфекціонізм і обережність. Люди, які потрапляли до цієї категорії, найчастіше повідомляли про покупки та запаси туалетного паперу. У цьому випадку така підготовленість, раціональна чи ні, була пов'язана з бажанням упорядкування в хаотичні часи.

У заключній частині дослідження респондентів запитували, чи відчувають вони загрозу від коронавірусу. Ті, хто відчував найбільшу загрозу, також найчастіше купували туалетний папір. 

"Це був найважливіший висновок в дослідженні", - сказала Гарбі. "Тільки-но ви відчуваєте, що вам щось загрожує, ви починаєте вести себе нераціонально. Це дуже по-людськи", - додала вона.

Раніше дослідники вже намагалися пояснити феномен скуповування паперу. Серед можливих причин вони називали стрес, бажання зробити хоч щось та наслідування інших. Дослідники також зазначали, що туалетний папір - насправді продукт, який важко чимось замінити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції