Дайвер у шотландських водах сфотографував рідкісну гігантську акулу з метрової відстані: відео

Дайвер у шотландських водах сфотографував рідкісну гігантську акулу з метрової відстані: відео

Фото: Metro

Ця акула перебуває під загрозою зникнення.

Рейнджер і дайвер Крейг Нісбет, пірнаючи у воду біля берегів шотландського архіпелагу Сент-Килда, побачив біля себе рідкісну акулу, яка перебуває під загрозою зникнення. Хижа рибина пропливала поруч із чоловіком.

Про це пише Metro.

Двометрове створіння пропливло поруч із Крейгом, але він сказав, що не злякався і навіть зробив знімки молодої акули. Втім, за його словами, спершу він подивився, як хижа рибина плаває, а потім схопив приладдя для снорклінгу та камеру.

"Було більш хвилююче, аніж страшно, перебувати у воді так близько до неї. Я ніколи раніше не був у воді з ними, тому це був дійсно захопливий досвід для мене. Акула демонструвала справді круту поведінку, яку не побачиш, коли дивишся на неї з води", - сказав Крейг, який є морським рейнджером з Національного фонду для Шотландії.

Він припускає, що це була молода особина, якій ще не виповнилося року.

"Це було дивовижно побачити, як вона харчується", - каже чоловік.

Острови Сент-Кілда є об'єктом Всесвітньої спадщини, визнаним ЮНЕСКО, які перебувають під управлінням та охороною Національного фонду для Шотландії. До слова, гігантська акула, або велетенська акула є другою за величиною рибою у світі, після китових акул. Її максимальна зареєстрована довжина досягає, щонайменше, 9 м у самців і 9,8 м у самок. Максимальна зареєстрована вага гігантської акули становить 4 т.

Тримаються вони невеликими зграями або плавають самі. Вони не несуть небезпеки для людини. Тривалий час були цінним промисловим видобутком. Їхній вилов призвів до скорочення популяції.

Нагадаємо, чоловік під час риболовлі на Кокосових островах в Індійському океані спіймав на гачок жовтоперого каранкса, але витягти з води здобич він не міг, бо на заваді йому стали три акули. У результаті 21-річний рибалка вистояв у сутичці з хижаками і забрав улов.

Раніше у США рибалка із Північної Кароліни у затоці Мерреллс випадково зловив на вудку алігатора орієнтовно до 8 футів (близько 2,4 м).

Повʼязані теми:

Наступна публікація