День без автомобілів

У Китаї та Італії проходять акції "День без автомобілів". Так організатори намагаються звернути увагу людей на власне здоров'я та стан довкілля.

Китай у суботу вперше проводить "День без автомобілів". Як повідомляють китайські ЗМІ, в акції беруть участь 108 міст Китаю, зокрема найбільші - Шанхай, Пекін, Тяньцзінь, Чунцін. Городян закликають цього дня не користуватися автомобілями, а в разі необхідності пересуватись містом у громадському транспорті чи велосипедом.

Крім цього, в містах (зазвичай у центрі) з 7 ранку до 7 вечора створюються спеціальні зони "контролю дорожнього руху", куди в'їзд автомобілям забороняється. Передбачається, що тут люди ходитимуть пішки або їздитимуть на велосипедах.

Пояснюючи необхідність цієї акції, в Китаї говорять, що завдяки цьому люди мають звернути увагу на власне здоров'я та стан навколишнього середовища. Тут упевнені, що відмова від користування автомобілем хоча б на один день позитивно позначиться на екології.

Раніше в серпні схожа кампанія проводилася в Пекіні. Тоді впродовж чотирьох днів автомобілям із номерами, що закінчуються на парну цифру, дозволялося виїжджати на вулиці лише в парні дні (18 і 20 серпня), з номерами, що закінчуються на непарну цифру - в непарні дні (17 і 19).

Експеримент стосувався всіх автомобілів за винятком громадського транспорту й автомобілів спеціальних служб.

В результаті, за оцінками, на дорогах у ці дні щоденно було на 1,3 мільйона автомобілів менше, ніж зазвичай.

Населення Пекіну сягає 16 мільйонів, серед яких більше 3 мільйонів є автовласниками.

У суботу жителі 40 міст Італії також пересядуть з автомобілів на велосипеди. Ця акція спрямована на поліпшення екологічної ситуації в крупних центрах Апеннінського півострова.

За даними національного статистичного інституту (Istat), 41|PERCENT| жителів країни вважають забруднення атмосфери однієї з головних проблем сучасності.

Зазвичай, під час проведення подібних акцій, власті міст організовують безкоштовні пункти прокату велосипедів і скасовують квитки в громадському транспорті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: