Дев'ятирічна українка щодня ходить до школи через кордон в Білорусь

Дев'ятирічна Валерія Бірюкова із села Добрянка ходить до школи в Республіку Білорусь.

Дівчинка з селищя Добрянка, яке розташоване на самому кордоні, ходить до школи в сусідню Білорусь вже три роки.

Батьки третьокласниці Валерії Бірюкової, хоч і не мажори, але обрали для своєї доньки закордонну освіту. У батька громадянство українське, у мами — білоруське. Так Валерія отримала шанс обирати, в якій країні сидіти за партою. До школи, хоч і в іншу країну, але добирається за 20 хвилин.

Прикордонники за три роки вже звикли до Валерії і знають її в обличчя. Але через кордон без документів все ж не пропустять — щоразу вимагають пред'явити свідоцтво про народження.

Єдина проблема — зідзвонюватися з однокласниками задорого. Батьків влаштовує навчання там більше, адже в Білорусії дітей безкоштовно годують до 11-го класу. І вміють розподіляти навантаження. Наприклад, на вихідні і свята домашніх завдань не задають. А контрольні неможна давати в понеділок і п'ятницу, важкі уроки чередують з легкими. За перевантаження дітей вчитель платить штраф — 5 неоподаткованих мінімумів.

Найвища оцінка в Білорусі - 10 балів. Відмінникам — дорога до вишів гарантована, на відміну від України. Тому Бірюкови і мріють про зелено-червоний атестат для своєї дитини.

Читайте також:

Американським школярам на уроці запропонували спланувати теракт

В школах Донеччини продають наркотики

Китай вперше опублікував дані про загиблих від землетрусу школярів

В Казані за педофілію засудили вихователя кадетської школи

ВідеоДівчинка ходить до школи через кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: