Дивно поводяться і втрачають контроль над кінцівками: у США через невідому хворобу масово гинуть співочі птахи

Дивно поводяться і втрачають контроль над кінцівками: у США через невідому хворобу масово гинуть співочі птахи

Блакитна сойка, ілюстрація / Фото: pixabay.com

У птахів неврологічні симптоми і деякі фізичні ускладнення.

У США масово знаходять тіла птахів, які помирають від невідомої хвороби з дивними симптомами. Через поки невідому хворобу птахи мають проблеми з очима і вони дивно поводяться. Вчені наразі не можуть знайти причину цьому явищу.

Про це пише Insider.

В уражених птахів запалюються і покриваються кіркою гною очі, вони втрачають рівновагу і трясуться, що вказує на ураження нервової системи. Птахи також були дезорієнтовані і незвичайно поводилися, зокрема дивно ходили і спотикалися. Вони погано контролювали свої кінцівки і, наприклад, рухали лапами, лежачи на спині.

"Вони дивним чином похитували головою, ніби не контролювали свою голову", - сказала Аллісін Жіллет, орнітологиня з Департаменту природних ресурсів штату Індіана.

Хворих і тих, які помирають, птахів виявили одразу в декількох штатах США - Індіані, Огайо, Кентуккі, Вашингтоні, окрузі Колумбія, Пенсільванії, Делавері, Західній Вірджинії, Вірджинії і Меріленді.  За словами Жиллет, тільки в Індіані було підтверджено 280 випадків смерті птахів з цими симптомами.

Найбільше страждають звичайні гракли, блакитні сойки, європейські шпаки, американські малинівки, кардинали і інші. Людям рекомендується не піднімати мертвих птахів і не чіпати їх.

Наразі діагностичні лабораторії перевіряють зразки птахів на віруси і бактерії, а також проводять токсикологічні дослідження на хімічні речовини. Вже відомо, що їх вразив не пташиний грип і вірус Західного Нілу. 

Під підозрою інфекційні захворювання, пестициди і спалах розмноження цикад, які здатні переносити небезпечні грибкові захворювання. Жодна з цих версій поки офіційно не підтверджена, і не спростована.

Як повідомлялося, в американському штаті Айдах власник ферми неподалік озера Мерта втратив 54 своїх ягнят внаслідок серії нападів білоголових орланів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація