До 1 вересня в Росії узаконили середній рід "кофе"

Міносвіти РФ визнало офіційними словники, які змінюють норми російської мови.

З 1 вересня в Російській Федерації набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки, що визначає список словників, граматик і довідників, які містять норми сучасної російської літературної мови.

Статус офіційних серед інших отримав словник, який визнав, зокрема, що слово "кофе" (кава) може бути не тільки чоловічого, але й середнього роду. Тож відтепер для росіян казати "вкусное кофе" не буде помилкою.

Орфографічний словник під редакцією пані Букчиної також визначає, що назва бойового мистецтва - "карате" замість "каратэ", і правильно писати і говорити "бра'чащиеся", а не "брачу'ющиеся".

Що стосується наголосів, то тепер допустимими нормами є "догово'р" і "до'говор", "йо'гурт" і "йогу'рт", "по сре'дам" і "по среда'м".

За словами Івана Леонова з Інституту російської мови імені Пушкіна, зміни норми не можна назвати гарними або поганими, оскільки словник лише фіксує те, як розмовляють в конкретну епоху. Раніше, наприклад, слово "зал" було жіночого роду ("зала"), а зараз якщо хтось вживає це слово в жіночому роді, його вважають неосвіченим.

Статус авторитетів отримали "Орфографічний словник російської мови" під редакцією Б.З. Букчиної, І.К Сазонова, Л.К.Чельцова, "Граматичний словник російської мови" під редакцією А.А. Залізняка, "Словник наголосів російської мови" І.Л. Резниченко і "Великий словник фразеологізмів російської мови" В.Н. Телія.

Читайте також:

На Алтаї робітникам заборонили матюкатися та видали спеціальні словники

Мер Севастополя вимагає зробити російську другою державною в Криму

Президент Таджикистану закликає громадян не спілкуватися російською

Міністр культури РФ звинуватив мігрантів у псуванні російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: