До Антарктики вирушає українська експедиція

Учасники подорожі розповідають, що візьмуть на Південний полюс "національний стимулятор" - сало.

До берегів Антарктиди завтра вирушить 14-та українська експедиція. Українські науковці цілий рік житимуть на станції "Академік Вернадський", досліджуючи найхолодніший континент планети.

Лікар експедиції Валерій Семенюк їде до Антарктиди другий раз у житті. Він утрамбував свій речовий мішок здебільшого медичною літературою. Це ж не жарти, в Антарктиці йому доведеться лікувати усю експедицію. "Відповідальність на лікареві дуже велика", - пояснює він.

На відміну від Валерія, провідний фахівець експедиції Микола Маковій вирушає до Антарктиди вже 12-й раз. Чоловік порахував, за своє життя пройшов по цьому континенту 12 тисяч кілометрів, чотири рази в лютий мороз підкорив південний полюс планети. Він переконує, що в Антарктиці українцю не можна прожити без "національного стимулятора" - сала.

А от жінок в Антарктику брати не можна, принаймні українцям. Якщо на американських станціях трапляються навіть жінки - керівники експедицій, то українці раз взяли трьох жінок у мандрівку, справили там 5 весіль, а потім дуже розсварилися. Відтоді жінки на станції "Академік Вернадський" не живуть.

Учасники експедиції вирушать в дорогу завтра. Через Швейцарію доберуться спочатку до Бразилії, потім до Аргентини і вже звідти, з найпівденнішого у світі міста Ушуайя до української станції.

Вже традиційно полярники виїжджають у не надто сприятливий час. В Антарктиці починається осінь - шторми і тумани. Найкраще їхати туди влітку - напочатку грудня, але в українському бюджеті тоді ніколи не буває грошей на науку. В Антарктиці полярники проводитимуть різноманітні дослідження моря та суші. Відстежуватимуть погоду. Але головне призначення української станції - коли настане час ділити неймовірні природні багатства Антарктиди Україна може претендувати і на свою частку.

Читайте також:

Серед евакуйованих з лайнера в Антарктиді пасажирів є українці

Біля берегів Антарктиди сів на мілину лайнер

Мандрівники встановили рекорд проходження Антарктиди

В Антарктиді розбився літак з речами для міжнародної експедиції

ВідеоЕкспедиція до Антарктики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: