Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Швейцарія щорічно зливає до каналізації 43 кг золота

Окрім золота, там ще є срібло та дуже рідкісні метали.

До стічних вод Швейцарії щорічно потрапляє велика кількість цінних металів у якості відходів високотехнологічного виробництва на суму біля трьох мільйонів франків, повідомляє Швейцарський Федеральний інститут водних наук та технологій.

Експертами було перевірено якість та склад води 64 очисних споруд та виявлено, що до каналізації потрапляє не лише золото, а й срібло та навіть дуже рідкісні метали - ніобій та гадоліній. Всі вони існують у воді у вигляді найдрібніших частинок та не несуть загрози людям або оточуючому середовищу.

Дослідники підрахували, що кожного року Швейцарія відправляє до стічних вод біля 3 тисяч кг срібла, 43 кг золота, понад 1 тисячу кг гадолінія, 1,5 тисячі кг неодіма та 150 кг іттербія.

Дуже збільшену кількість вмісту золота, рутенію та родію було знайдено в районі, де сконцентровано виробництво годинників. А ще в одній частині країни у стічних водах міститься стільки золота, що його можна просто видобувати.

Нагадаємо, що наразі у банку Швейцарії перебуває заблокованим майже півтонни золота, яке належить Віктору Януковичу та його оточенню. Однак про їх повернення говорити рано, бо Україна спершу має надати докази того, що ці статки були привласнені та вивезені незаконно.

ВідеоШвейцарія назвала умови, за яких поверне Україні золото особи з оточення Януковича

Залиште свій коментар

Вибір редакції