Дослідники назвали новий несподіваний симптом коронавірусу, який проявляється у вакцинованих

Дослідники назвали новий несподіваний симптом коронавірусу, який проявляється у вакцинованих

pixabay.com

У вакцинованих коронавірус протікає легше і коротше.

Британці, які після повного курсу вакцинації все ж заразилися коронавірусом, повідомляють про несподіваний симптом Covid-19. Йдеться про чхання.

Про це пише Metro з посиланням на дослідників Королівського коледжу Лондона.

Основними показниками хвороби як і раніше є втрата нюху, безперервний кашель і підвищення температури тіла. Але люди, які були вакциновані, тепер частіше повідомляють про чхання як про симптом коронавірусу, ніж ті, кому ще не зробили щеплення.

На думку дослідників Королівського коледжу Лондона (KCL), для нещеплених чхання " значно частіше" є ознакою застуди або алергії, такої як сінна лихоманка.

"Щеплені люди відчувають ті ж симптоми, як і нещеплені, але їхня хвороба протікає легше і коротше. Цікаво, що наші дані показують, що люди, які були вакциновані, а потім дали позитивний результат на Covid-19, з більшою ймовірністю повідомляли про чхання як про симптом в порівнянні з людьми, у яких не було щеплення. Це говорить про те, що часте чхання без пояснення причин після вакцинації може бути ознакою Covid", - кажуть фахівці.

Експерти додали, що чхання - це "ключовий спосіб" поширення вірусу, і люди повинні переконатися, що вони не поширюють інфекцію в громадських місцях. Тобто, здати ПЛР-тест. Крім того, під час чхання чи кашлю треба закривати рот і ніс серветкою або внутрішньою стороною ліктя, щоб звести до мінімуму поширення крапель.

"Не торкайтеся до очей, носа і рота, доки не вимиєте руки", - наголошують дослідники.

Читайте також, як хворіють COVID-19 щеплені однією та двома дозами вакцини. Науковці пояснили різницю.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація