Дослідники побачили "обличчя Бога" у да Вінчі

На думку ентузіастів, користуючись дзеркалами, він зашифрував зображення старозавітного Яхве та інші образи.

Організація під назвою The Mirror of the Sacred Scriptures and Paintings World Foundation (Усесвітній фонд "Дзеркало священних текстів і картин") опублікувала на своєму сайті результати вивчення живопису і графіки Леонардо да Вінчі.

картини да Вінчі
За допомогою дзеркала можна побачити дивну особу. (Фото: telegraph.co.uk)
Деякі їхніх міркування приводить британська газета The Telegraph. Автори The Mirror of the Sacred Scriptures стверджують, що використання да Вінчі дзеркал пояснює, чому багато персонажів його картин і малюнків дивляться в порожнечу, а не на інші фігури.

Наприклад, хлопчик Іоанн Хреститель на відомому етюді з Марією, святою Анною і немовлям бачить не Ісуса, а обличчя Бога. Досить схоже зображення вдається виділити, якщо маніпулювати дзеркалом на репродукції "Мони Лізи": дивна особа виходить в районі правої руки жінки. У "Таємній вечері" можна розгледіти перевернену чашу Святого Граля.

картини да Вінчі
Якщо маніпулювати дзеркалом на репродукції "Мони Лізи": дивна особа виходить в районі правої руки жінки. (Фото: telegraph.co.uk)
Полотно "Іоанн Хреститель", на якому святий зображений в зовнішності хлопця, насправді приховує містичне чотириноге сотворіння - символ створення людини, а також райське древо.

Ентузіасти дзеркальних досліджень стверджують, що не тільки Леонардо, але і Мікеланджело, Рафаель та інші художники, зокрема, східні, користувалися дзеркалами для заховання таємних сенсів.

Робота фонду The Mirror of the Sacred Scriptures була направлена до Ватикану. Відповідь представників Святого Престолу свідчить, що ця робота, без сумнівів, стане предметом дискусій серед мистецтвознавців, але все-таки ці ідеї потребують "твердих доказів" і підтримки з боку авторитетних вчених.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: