Дослідники вперше виявили мумію вагітної жінки: фото

Дата публікації
Перегляди
2623
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дослідники вперше виявили мумію вагітної жінки: фото

Фото: The Guardian

За оцінками експертів, вік жінки становить від 20 до 30 років, а термін вагітності - 26-28 тижнів.

Визначити стать і наявність плода польським вченим допомогли рентгенівські знімки і комп'ютерні тести. Раніше вважали, що останки належать чоловікові-жерцеві, який жив між I століттям до нашої ери і I століттям нашої ери.

У процесі аналізу стародавньої єгипетської мумії, що зберігається в Національному музеї у Варшаві, вчені дійшли висновку, що тіло належить жінці на сьомому місяці вагітності, - це перший подібний випадок в історії, повідомляє The Guardian. 

Мумія була знайдена в царських гробницях у Фівах і привезена до Варшави у 1826 році. Напис на саркофазі свідчив про те, що в ньому похований чоловік, який проводив ритуальні обряди. Попередні лабораторні тести ніяк не спростовували цю інформацію:

"Першим сюрпризом стало те, що у покійного відсутній пеніс, натомість є груди і довге волосся. Коли ми побачили ніжку, а потім і ручку плода, ми були дійсно вражені", - прокоментувала антропологиня та археологиня Мажена Ожарек-Сільке.

Учені підкреслюють, що їхнє відкриття надає нові можливості для дослідження вагітності у стародавні часи і практик, пов'язаних з материнством. Експерти гадають, що мумія може бути старше, ніж вважалося раніше, і вивчають можливі причини смерті:

"Ми не знаємо, чому плід не був витягнутий з живота померлої під час бальзамування, - ось чому ця мумія справді унікальна. Нам не вдалося знайти подібних випадків", — уточнює член дослідницької групи Войчех Ейсмонд.

Нагадаємо, що у Данії знайшли кістки вікінгів, втрачені понад сотню років тому. Останки зберігались в Національному музеї, але згодом зникли. За словами вчених, вони належать двом чоловікам. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2623
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація