Дослідники знайшли несподіваний зв'язок між курінням "травки" і здатністю чоловіків до зачаття

Дата публікації
Перегляди
3112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дослідники знайшли несподіваний зв'язок між курінням "травки" і здатністю чоловіків до зачаття

Ілюстрація / Фото: pixabay.com

Марихуана є найбільш популярним наркотиком у світі.

Вплив марихуани на якість сперми вже деякий час дискутується вченими, і попередні дослідження виявили деякі досить суперечливі висновки. Так, останні роботи вчених показали, що куріння канабісу хоч і має несприятливі наслідки, але може збільшувати кількість здорових сперматозоїдів і їхню рухливість.

 Про це пише iflscience.com.

Так, одне з досліджень за участю 1 215 курців "травки" в Данії показало, що регулярне споживання марихуани призвело до зменшенням кількості сперми на 30%. Однак, на відміну від цього, дослідження, в якому взяли участь 662 чоловіки, які відвідували клініку запліднення в Массачусетсі, прийшло до висновку, що ті, хто вживають коноплі, як правило, мають більше сперми, ніж ті, хто ніколи не пробував наркотик.

Згідно з новим дослідженням у журналі "Терапевтичні досягнення в урології" чоловіки, які курять "травку", можуть мати менший рівень сперматозоїдів і більшу ймовірність деформованих сперматозоїдів, хоча їхні полові клітини можуть мати користь від більшої рухливості.

Автори цього дослідження опитали 409 чоловіків у клініці фертильності у штаті Вашингтон щодо їхнього вживання марихуани. Загалом 174 заявили, що курили "травку" у певний момент свого життя, а 17% відповіли, що продовжують це робити. 

Порівняно з чоловіками, які ніколи в житті не вживали марихуану, нинішні "курці" вдвічі частіше виявляли ненормальну будову сперматозоїдів. Також статеві клітини дивної форми були поширеними навіть серед колишніх курців марихуани. На думку авторів дослідження, це може свідчити про "уповільнений негативний вплив марихуани на морфологію сперми".

Крім того, дослідники з'ясували, що кількість сперми знизилася як серед колишніх, так і серед нинішніх любителів покурити "травку". Оскільки останні втричі частіше страждають від низького обсягу сперми, ніж ті, хто ніколи пробував наркотику. Парадоксально, однак, вживання конопель було пов’язано з більшою рухливістю сперми.

Автори дослідження в кінцевому підсумку приходять до висновку, що куріння наркотичних рослин, мабуть, не є гарною ідеєю під час спроб зачати дитину.

Дослідники визнають, що їхні висновки не слід вважати беззаперечними, оскільки той факт, що в дослідженні брала участь відносно невелика кількість чоловіків з однієї клініки фертильності, яка може не бути репрезентативною загальній кількості населення. Крім того, їхній аналіз не врахував інших ключових факторів, які впливають на якість сперми і можливість чоловіків до зачаття, таких як харчування, фізичні вправи або вживання інших наркотиків.

Як повідомлялося, дослідники виявили, що твердження про те, у який спосіб рухаються сперматозоїди, було неправильним. Вони пливуть не прямо, імітуючи рух змії, а повертають свої хвости схоже до руху штопора.

Нагадаємо, в Ірландії чоловік півтора року вводив сперму собі у вени.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація