Думки про гроші "взривають" мозок

Так само, як долари виблискували в очах мультиплікаційного героя Скруджа Макдака, так само думки про гроші "запалюють" візуальні області мозку людей.

Дослідники з університету Каліфорнії в Сан-Дієго провели експеримент за участю 14 студентів цього учбового закладу. Учасники експерименту за завданням вчених повинні були обирати між об'єктами червоного та зеленого кольорів, вартість яких мінялась в різний час.

Відбір кожного об'єкту міг бути оцінений в 10 центів, або не оцінений взагалі. Всього учасники експерименту, зробивши правильний вибір, могли заробити до 10 доларів. Вчені спостерігали за добровольцями, скануючи їхній мозок. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Neuron. Експеримент показав, що грошова винагорода змінювала мозкову активізацію.

Найшвидше на мотивацію грошовою винагородою відгукувалась частина зорової зони кори головного мозку, відома як V1.  Як відомо, зорові сигнали поступають саме в цю зону. Сітківка ока фіксує світло і колір, після чого передає сигнал в мозок, де й народжуються зорові образи. З'ясувалось, що вже на цьому етапі відбувається аналіз цінності об'єкту, тобто ще до того, як людина усвідомлює це.

Професор психології Джон Серенсіс, керівник групи дослідників, розповів, що якщо об'єкт в минулій серії експериментів опинявся оплачуваним, то на його колір мозок піддослідних реагував активніше. Як зізнався вчений, поки що, звичайно, дуже рано говорити про те, яким чином формується таке сприйняття, проте очевидно, що мозок відразу ж виділяє коштовниший об'єкт.

 Це може означати, що людина бачить об'єкт, який має в його уяві велику цінність, ясніше, ніж той, який менш цінний.

На думку вчених, далі дослідники спробують зрозуміти, як мозок обробляє інформацію про цінність різних об'єктів. Зокрема, це може допомогти краще зрозуміти, чому наркотики і цигарки володіють магнетичним притягуванням для людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: