Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Економія, що загрожує лікарнею. На ринках з'являються несвіжі імпортні продукти

Якщо товар не маркований українською - це контрабанда.

На ринках України з'являється все більше імпортних продуктів харчування. Багато з них мають термін придатності, що спливає, йдеться у "Сніданку з 1+1".

Імпортні шоколад та кава ваблять покупців. Польське та італійське продають дешевше вітчизняного. Проте покупці навіть не підозрюють, що за економією приховується справжня загроза здоров'ю.

У столичному середмісті, на Подолі, біля метро розташована ятка. Три шоколадки тут можна придбати за десять гривень. Продавчиня на запитання "чому така ціна", каже, що "трошки строк". 

"Трошки строк" - це коли у шоколаду термін придатності минув ще 5 місяців тому. Ще гірша ситуація з сиром. Продукт, що має зберігатися в холодильнику лежить на сонці. Його необхідно було утилізувати ще в квітні.

Перш, ніж продавці зрозуміли, що перед ними журналісти, колеги встигли придбати польську ковбасу. Її термін придатності сплив ще місяць тому.

"Вона вже вся потікла. Отруєння і кишкова палочка – це найменше, що ви можете отримати. Потім лікування буде дорого коштувати. А навіть відшкодувати ці збитки ви не зможете, бо ви не взяли товарний чек", - каже Олег Цильвік, заступник голови правління союзу споживачів України.

Цей товар не маркований українською, а отже - контрабанда.

"У цьому випадку відповідальність несуть місцеві органи влади. Бо на їх території здійснюється господарська діяльність. Я думаю, що вони про це знають.

Подібної проблеми не було б, якби українські законотворці за прикладом Франції, Італії чи Норвегії, створили умови, за яких торгові мережі зобов’язані віддавати продукти, в яких невдовзі спливе термін придатності  - на благодійність. Тоді б люди не купували дешеві, але зіпсовані харчі.

ВідеоДешеві і зіпсовані: на ринках з'являються несвіжі імпортні продукти

Економія, що загрожує лікарнею. На ринках України з'являється все більше імпортних продуктів харчування. У левової частки - термін придатності, що сплив. Однак, якщо залежані кава та шоколад не настільки небезпечні, то що говорити про молочку та м'ясну продукцію. Те, що ми знайшли на столичних прилавках, просто вражає. Дивіться.

Дешеві і зіпсовані: на ринках з'являються несвіжі імпортні продукти

Залиште свій коментар

Вибір редакції