Еротика і секс - це мистецтво

Грандіозна виставка еротики під назвою "Мистецтво і секс від античності до наших днів" відкрилася в лондонському центрі Барбікан.

еротика
Factnews.ru
Грандіозна виставка еротики під назвою "Мистецтво і секс від античності до наших днів" відкрилася в лондонському центрі Барбікан
У експозиції представлено більше 300 робіт, виконаних як з давньоримського мармуру, так і на сучасних фото- і відеоносіях, повідомляє AFP.

Відвідати виставку можуть тільки ті, кому виповнилося 18 років, керівник галерей мистецтв в Барбікане Кейт Буш переконує, що порнографії в експозиції немає. За її словами, порнографія не здатна передати емоції і відчуття людини. "Це не порнографія, а якісні збори по історії мистецтва", - додала Буш.

З її слів, організатори виставки спеціально поставили віковий бар'єр, щоб бути відвертішими в підготовці експозиції, яка стала "самим амбітним проектом зі всіх, які вони робили". Організатори проговорилися, що деякі експонати можуть шокувати і досвідченого глядача XXI століття. На думку Буш, виставка розкриває особливий погляд художників всіх часів на секс і любовні стосунки, як на сполучну ланку між людьми.

З якнайдавніших експонатів виставки звертає на себе увагу старогрецька кераміка, на якій зображені сцени злягання.

При цьому без теми садомазохізму і гомосексуалізму на виставці теж не обійшлося. Цьому присвячено 13 робіт американського фотографа Роберта Мепплторпа, які вперше представлені разом.

Наприклад, в 1856 році антиквар Георг Вітт подарував Британському музею свою колекцію фалосів, що складається з 434 зображень сексуального характеру, які були виготовлені в Греції, Індії і інших країнах.

На виставці знайшлося місце і знахідкам з похованих під багатометровим шаром попелу римських міст Геркуланум і Помпеї. Час і сила вулкана Везувій опинилися не владні над забороненим мистецтвом: і до цього дня знайдені в Італії фрескові зображення сексу, призначені для античних публічних будинків, здатні вгнати у фарбу при одному погляді на них. Саме тому в 1819 році колекція була прихована від людських очей в спеціальному "Секретному кабінеті" музею Бурбонів в Неаполі. Але це тільки підігрівало інтерес європейців, і до 1824 року вже близько 300 французів, англійців і німців добивалися доступу в сховищі.

Серед іншого можна побачити і інжирний листок, що прикриває статеві органи легендарного Давида. Інтимне зображення листа, заввишки 46 см, було скопійоване з копії знаменитої скульптури, виконаною рукою Мікеланджело. Елемент флори, здатний викликати відчуття сорому, був дарований королеві Вікторії в 1857 році великим герцогом Тоскани.

Виставка еротики в мистецтві за останніх 2,5 тисяч років продовжиться до кінця січня 2008 року. Очікується, що її відвідають більше 50 тисяч глядачів. Експозиція зібрана зі всіх кінців миру, а деякі експонати ніколи раніше не показувалися у Великобританії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: