Естонська поліція опікується правом злодіїв на захист особистих даних

Естонська поліція опікується правом злодіїв на захист особистих даних

Вкрадену мобілку легко знайти за допомогою технології "позиціонування". / Фото: The Guardian

Пошук вкраденого телефона суперечить правам злодіїв, вважає естонська поліція.

Коли естонець, у якого вкрали мобільний телефон, звернувся до поліції із проханням відшукати втрачений апарат за допомогою технології позиціонування, поліція відповіла, що цей метод пошуку телефона порушить права злодія на захист особистих даних.

"Треба розуміти, що спостереження сильно утискує права людини і його слід проводити лише у крайніх випадках, коли всі інші засоби вже використані", - зазначив голова місцевого кримінального бюро Прійта Пяркна.

Окрім того, правоохоронець зазначив, що пошук зниклих телефонів шляхом використання технології позиціонування не завжди гарантує успіх.

"Наприклад, позиціонування може вирахувати, що телефон знаходиться на площі Ратуші, але окрім зловмисника, там буде ще кількасот осіб", - пояснює Пяркна.

Щоправда, радник Інспекції із захисту даних Стійна Лійвранд стверджує, що якщо позиціонування мобільного телефона відбувається в рамках розслідування поліції, то суперечності із захистом персональних даних нема, адже дані про зловмисника стають особистими лише тоді, коли особа, що вкрала телефон, уже відома.

Як нещодавно повідомлялося, чверть мобільних легко взламати через "сімки".

Повʼязані теми:

Наступна публікація