Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фахівець зі штучного інтелекту розшифрував мову загадкового манускрипта Войнича

Рукопис Войнича став відомим завдяки американському книготорговцю литовського походження Вифриду Войничу.

Фахівець зі штучного інтелекту Грег Кондрак з Альбертського університету стверджує, що йому вдалося зрозуміти, якою мовою написаний манускрипт Войнича.

Про це повідомляє geektimes.

Кондрак вирішив використовувати як допоміжний інструмент штучний інтелект. Його університет якраз створив програмне забезпечення, яке здатне вирішувати чимало завдань, включаючи розшифрування закодованих повідомлень.

Після того, як цей алгоритм ознайомили з манускриптом Войнича, система повідомила, що книга, найімовірніше, написана на івриті, і при цьому зашифрована. Наступним кроком була розшифровка самого тексту. Вчені вважають, що літери в словах переставлені, і для розуміння того, про що йдеться в манускрипті, необхідно розташувати їх правильно.

З 72 перших слів тексту вчені виділили такі, як «фермер» (або селянин), «світло», «повітря» і «вогонь».

Що стосується подальшої розшифровки, то вчені говорять, що це вимагає часу.

Нагадаємо, що манускрипт Войнича — цікавий артефакт середньовічного минулого. Це рукописна книга, яка була написана близько 500 років тому невідомим автором на невідомій мові з використанням невідомого алфавіту. З того моменту, як інформація про неї з'явилася в широкому доступі, її намагалися розшифрувати не один десяток разів, але ніхто не домігся успіху.

Рукопис Войнича став відомим завдяки американському книготорговцю литовського походження Вифриду Войничу. Він її придбав у 1912 році. Нині книга перебуває в Бібліотеці рідкісних книг Байнеке (Beinecke Rare Book And Manuscript Library) Єльського університету. Вона складається з 240 сторінок тонкого пергаменту, розмір сторінки становить 15*23 см. У книзі є велика кількість ілюстрацій, - майже на всіх сторінках.

Раніше вчені змогли ідентифікувати кілька десятків рослин з 303 представлених, 6 тварин і один мінерал. Майже все, що було зазначено в манускрипті, зростає і мешкає в Центральній Америці.

Нагадаємо, що раніше ТСН.ua вирішив дати можливість кожному відчути себе розвідником під час спецоперації.

Для цього в нетривіальному тесті пропонуємо розшифрувати кілька фраз, які "сховалися" за кодом Морзе.

Вам може знадобитися таблиця з співвідношенням абетки до кирилиці.

 

Спробуйте розшифрувати послання Азбукою Морзе

Популярна фраза з

Залиште свій коментар

Вибір редакції