Фінка три місяці блукала берлінським аеропортом

Жінка страждала психічним розладом і не змогла знайти вихід з аеропорту. Випадок спричинив скандал між владою Фінляндії і Німеччини.

Громадянка Фінляндії три місяці проблукала в берлінському аеропорті Тегель.

40-річна Яаана Р. мешкала у Фінляндії і була під спостереженням через психічний розлад. У грудні минулого року їй вдалося втекти до Берліна, куди, за словами її близьких, вона завжди прагнула. Яаана прибула до міжнародного аеропорту Тегель і заблукалаi серед терміналів, вона не могла ні у кого попросити допомоги, оскільки не знала німецької мови. Психічний розлад перешкодив їй знайти вихід з ситуації; жінка змирилася з своєю долею і залишилася жити в аеропорту. Її чемодани зі всіма речами були вкрадені.

Одного разу на дивну жінку звернули увагу службовці аеропорту. Оскільки вони не могли порозумітися з нею, а насильно перевозити її в поліцейське відділення не хотіли, їм довелося звернутися по допомогу до пастора фінської спільноти в Берліні Каю Хенттонену. Разом зі своєю дружиною він кілька разів вступав з жінкою в переговори, які закінчувалися безрезультатно - Яаана відмовлялася повертатися на батьківщину і заявляла, що їй подобається в Берліні. Хенттонен зв'язався з рідними і лікарем жінки, щоб ті допомогли в перевезенні Яаани до Фінляндії.

У лютому поліцейські повідомили про мандрівну жінку офіційних представників Фінляндії в Берліні. Одночасно з цим вони одержали розпорядження суду Веддінга, після якого Яаану було вирішено доставити в берлінську психіатричну лікарню для огляду.

Судді висловилися проти перевезення хворої до Фінляндії на підставі бажання Яаани не залишати Берлін. "Це просто абсурд", - вважає Хенттонен. 5 березня психіатри винесли вердикт, за яким Яаана не представляє небезпеки ні для самої себе, ні для оточуючих. Жінку випустили на свободу.

"Добре одягнена красива жінка тиняється по Берліну. Вона не знає правил дорожнього руху і може у будь-який момент потрапити в халепу", - турбується за неї пастор. Він оповістив міністра юстиції Фінляндії Туйю Бракс.

Прес-секретар фінського посольства в Берліні Лео Ризики розповіла, що дипломати нічого не можуть зробити, оскільки жінка не визнана недієздатною.

Фінська преса затаврувала дії німецьких властей "нелюдяним поводженням з хворою людиною". Рішення Бракс дотепер не відоме. Чемодани Яаани поки ніхто не знайшов.

Читайте також:

Німці вважають себе найщедрішими туристами в світі

Обкрадений китаєць йшов додому пішки 34 дні

71-річного пенсіонера оштрафували за катання на роликах

З літака президента Чехії злили палива на мільйон євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: