Фінські вчені пояснили перевагу привабливих політиків

Потенційні виборці схильні приписувати гарним політичним діячам якості, необхідні законодавцю або керівнику.

Зовні привабливі політики мають більше шансів сподобатися виборцям. До такого висновку дійшли фінські вчені, які залучили до участі в дослідженні більш 10 тисяч людей.

Для того щоб встановити зв'язок між зовнішністю політика і думкою виборців про нього, використовувалася вибірка з 1992 фотографій фінських кандидатів на різні посади в органах влади. При цьому більше 6 тисяч людей з числа опитаних не жили в Фінляндії і не могли мати уявлення про місцевих політиків.

З'ясувалося, що потенційні виборці схильні приписувати гарним політичним діячам якості, необхідні законодавцю або керівнику. Так, опитаним здавалося, що ті політики, які виглядають на фотографіях більш привабливо, є більш розумними, компетентними і такими, яким Ви довіряєте, ніж їх менш привабливі колеги. При цьому навіть незначна перевага в зовнішніх даних досить серйозно поліпшувала думку виборців про кандидатів. Така залежність спостерігалась як кандидатів для чоловічої статі, так і для жінок-політиків.

Відзначається, що в багатьох випадках виборці не мають можливості поспілкуватися з кожним з кандидатів особисто і бачать лише фотографії і тексти програм у передвиборних брошурах і на листівках. У подібних ситуаціях зовнішність може мати набагато більше значення, ніж вважалося раніше.

Спроби європейських політиків виглядати більш привабливо часто висміюють у ЗМІ. Так, італійського прем'єра Сільвіо Берлусконі критикували за численні операції з омолодження, а його французького колегу Ніколя Саркозі - за носіння взуття на каблуках. Крім того, в 2007 році вибухнув скандал з приводу публікації французьким тижневиком відретушованих знімків, на яких Саркозі виглядав помітно стрункішим, ніж був у той період. А на початку 2010 року британського політика-консерватора Девіда Кемерона розкритикували за білборди з сильно відредагованими фотографіями.

Читайте також:

Студентів-журналістів МГУ вчитимуть "правильно" розуміти політику Кремля

Колекція "відмазок" українських політиків

Охоронець Єльцина розповів, як Абрамович носив в Кремль валізи з доларами

У македонській перукарні заборонили говорити про політику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: