Фізики розгадали загадку унікальних кубічних фекалій вомбатів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені мають надію, що їхнє дослідження допоможе винайти нові методи для різних галузей виробництва.

Американські фізики заявили, що причиною кубічної форми фекалій вомбатів може бути деформація еластичної тонкої кишки. Для цього вчені вивчили кишківник двох збитих автівками вомбатів.

Про це пише Громадське.

«До цього мене підштовхнув той факт, що я нічого подібного у біології раніше не зустрічала. Це було загадкою для мене. Я спершу навіть не повірила у це», — заявила авторка дослідження Патріція Янґ.

Як з'ясували вчені, по-перше у вомбатів надзвичайно повільний обмін речовин — для повного перетравлення їжі їм може знадобитись до 18 днів. Унаслідок цього фекалії тварин, коли доходять до останньої секції кишківника, стають практично сухими, а будова тонкої кишки надають фекаліям характерної форми.

Коли дослідники помістили у тонку кишку вомбата повітряну кульку, то виявили, що її стінки значніше розтягуються на гранях кубиків.

Вчені сподіваються, що їхнє дослідження допоможе винайти нові методи для різних галузей виробництва.

Вомбати — це сумчасті ссавці, які живуть на південному сході Австралії та на острові Тасманія. Вомбати ведуть нічний спосіб життя, мають слабий зір, але гострий нюх і тому помічають територію фекаліями унікальної форми.

ВідеоВ Австралії вомбат переплутав пральну машинку з норою і поселився в ній

В Австралії чотирилапий звір переплутав пральну машину із норою. Та підкорив Мережу. Тварина – мешкає на території заповідника. Коли вомбат побачив пральну машинку, одразу стрибнув усередину. Пригоди вомбата на відео зняли працівники австралійського заповідника, вони і допомогли тварині вилізти.

В Австралії вомбат переплутав пральну машинку з норою і поселився в ній

Нагадаємо, що в Австралії запрошують на роботу обіймача вомбата

Залиште свій коментар

Вибір редакції