Гей-парад в Єрусалимі

Вищий суд справедливості Ізраїлю відмовив консервативним єврейським організаціям, що вимагали заборони гей-параду в Єрусалимі.

Хід пройде по маршруту всього в 500 метрів від історичного готелю King David до найближчого парку, але для його охорони буде стягнуто понад 7 тис. поліцейських.

Як очікується, в параді візьмуть участь близько 5 тис. людей.

Активісти ортодоксальних єврейських організацій за останній тиждень не раз влаштовували акції протесту проти планованої маніфестації геїв і лесбіянок - при цьому вони палили автопокришки, нападали на поліцейських і їх машини. За даними міської поліції, 22 стражі порядку постраждали і 110 протестуючих були арештовані.

Гей-паради в Єрусалимі проводяться щорічно, але незмінно викликають різко негативну реакцію серед релігійних євреїв, християн і мусульман, особливо численних в священному місті всіх трьох цих релігій.

Марші геїв в Єрусалимі звичайно проходять без яскравих костюмів, пір'я, голих тіл і інших атрибутів подібних акцій в інших містах світу, зокрема в ізраїльському Тель-Авіві.

У Тель-Авіві вже пройшов гей-парад на початку червня. В ньому брали участь близько 20 тис. учасників і сам парад не викликав особливого суспільного резонансу.

На відміну від Тель-Авіва, де переважає нерелігійне населення, в Єрусалимі все більше віруючих іудеїв, причому не тільки за рахунок міграції, але і за рахунок високої народжуваності.

Дана Ольмерт, дочка колишнього мера Єрусалиму, а нині прем'єра Ізраїлю Ехуда Ольмерта, яка сама є лесбіянкою, заявила, що гей-парад в місті є політичною акцією.

"Питання "чому в Єрусалимі?" - це зовсім не питання. Це таке ж питання, як "Чи давати жінкам право голосу?" - заявила вона в інтерв'ю одну з ізраїльських радіостанцій. - Гей-парад - це політичний захід і оголошення політичної позиції".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: