Гігантський алмаз знайдено в Африці

На північному заході ПАР знайдений найбільший алмаз за всю історію видобутку цього коштовного каменю. Він важить більше 6 тисяч карат.

На північному заході Південно-Африканської Республіки (ПАР) знайдений найбільший алмаз за всю історію видобутку цього коштовного каменю, пише у вівторок британська газета The Guardian, посилаючись на місцевий ЗМІ.

За попередніми оцінками, камінь важить більше 6 тисяч карат. При цьому, повідомляють південноафриканські ЗМІ, йдеться про алмаз ювелірної якості - високої прозорості і без дефектів.

Представники керівництва алмазовидобувного підприємства, де був знайдений рідкісний камінь, повідомили видання, що величезний алмаз у понеділок під посиленою охороною доставлений в сховище одного з банків Йоханнесбурга. Подальша доля алмазу, додали вони, буде вирішена в найближчі декілька днів. Які-небудь інші подробиці вони розкрити категорично відмовилися.

Раніше найкрупнішим алмазом вважався "Куллінан" вагою в 3106 карат. Цей камінь ювелірної якості був знайдений в 1905 році також в Південній Африці Томасом Куллінаном. З нього було зроблено 105 діамантів, зокрема "Зірка Африки" і "Куллінан II", які вставлені в королівський скіпетр і корону Великобританії.

Якщо алмаз, знайдений в ПАР у понеділок, наближається по своїх характеристиках до "Куллінану", як затверджують ЗМІ, то його вартість навіть в не огранованому вигляді на аукціоні може скласти не менше 15 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 30 мільйонів доларів США).

Яке ім'я одержить рідкісний алмаз, поки не визначено. Також не уточнюється, якій компанії належить підприємство, де був знайдений камінь, проте відомо, що практично весь видобуток алмазів у ПАР контролює De Beers Group.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: