Глава німецьких католиків закликав зняти із священиків целібат

Німецькі католики домагатимуться реформ в церковній сфері стосовно обітниці безшлюбності.

Глава провідного християнського руху Німеччини ZdK (Zentralkomitee der deutschen Katholiken) Алоіз Глюк закликав звільнити католицьких священиків від обітниці безшлюбності. За словами Глюка, він би з радістю дозволив посвячувати в духовний сан одружених дияконів, однак таке рішення не може бути ухвалене однією лише Німеччиною.

Раніше в листопаді папа Бенедикт XVI обнадіяв католиків, які виступають проти целібату, заявивши, що церква зможе прийняти в своє лоно одружених англіканських священиків, які бажають звернутися в католицьку віру. Правда, рівно три роки тому на засіданні римської курії він заперечував існування такої можливості.

В даний час в Римсько-католицькій церкві целібат поширюється на всіх священиків, за винятком дияконів, і передбачає повну цнотливість. Заборонено одружуватися або перебувати в раніше укладеному шлюбі, недійсними також оголошуються і спроби укладання шлюбу, зроблені після посвячення в сан. Англікани і практично всі протестанти віддають перевагу одруженому священству.

Схоже йдуть справи і в православ'ї - священикам дозволено одружитися в тих випадках, коли укладення шлюбу передує посвяченню в сан.

Читайте також:

Священика столичної церкви звинуватили у сексуальних домаганнях

Церква мститься журналістам, які викрили священиків

Мерседеси священства, або на що побудувати сільську церкву

Корупція у церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: