Година, проведена біля телевізора, скорочує життя на 22 хвилини

Виявилося, що шкода від однієї сигарети відповідає шкоді, яку завдають 30 хвилин перегляду телепередач.

Австралійські вчені зробили сенсаційне відкриття: телевізор не менш шкідливий, ніж нікотин.

За даними проведеного дослідження, люди, які дивляться телевізор у середньому по шість годин на день, ризикують прожити на п'ять років менше, ніж їхні однолітки, вільні від цієї залежності. Тож година біля телевізора скорочує життя в середньому майже на 22 хвилини.

Науковці використали раніше опубліковані дані великомасштабних австралійських досліджень зв'язку діабету, ожиріння і стилю життя, а також чисельності населення і смертності.

На основі відповідей респондентів про час, який вони проводили за переглядом відео, автори нового дослідження визначили рамки ризиків.

За їхніми оцінками, дорослі австралійці в 2008 році витратили на перегляд телебачення 9800000000 годин. Враховуючи вплив на смертність всіх інших причин, автори дійшли висновку, що людина, яка проводить по 6 годин на день за переглядом ТБ, може прожити на 5 років менше в порівнянні з тим, хто не дивиться телевізор.

При цьому дослідники визнали, що інтервал невизначеності в розрахунках становить 95%. Тобто, скорочення життя на 5 років - це середнє між значеннями від 11 днів до 10,4 років.

Такі показники можна порівняти, наприклад, зі шкодою від куріння. Попередні дослідження виявили, що після 50-річного віку тривалість життя курців скорочується в середньому більш ніж на 4 роки в порівнянні з їхніми однолітками, які не палять.

Порівняння даних двох досліджень свідчить, що шкода від однієї сигарети відповідає шкоді, яку завдають 30 хвилин перегляду телепередач.

Читайте також:

Відпочинок на пляжі знижує рівень IQ

Канадські вчені не знайшли жодного чоловіка, який би не бачив порно

Найбільш небезпечна сигарета – викурена в перші півгодини після сну

Дослідження: захоплення соцмережами веде до "кризи ідентичності" і деградації мозку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: