Година, проведена біля телевізора, скорочує життя на 22 хвилини

Дата публікації
Перегляди
5684
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Година, проведена біля телевізора, скорочує життя на 22 хвилини

Шкода від однієї сигарети відповідає шкоді, яку завдають 30 хвилин перегляду ТБ

Виявилося, що шкода від однієї сигарети відповідає шкоді, яку завдають 30 хвилин перегляду телепередач.

Австралійські вчені зробили сенсаційне відкриття: телевізор не менш шкідливий, ніж нікотин.

За даними проведеного дослідження, люди, які дивляться телевізор у середньому по шість годин на день, ризикують прожити на п'ять років менше, ніж їхні однолітки, вільні від цієї залежності. Тож година біля телевізора скорочує життя в середньому майже на 22 хвилини.

Науковці використали раніше опубліковані дані великомасштабних австралійських досліджень зв'язку діабету, ожиріння і стилю життя, а також чисельності населення і смертності.

На основі відповідей респондентів про час, який вони проводили за переглядом відео, автори нового дослідження визначили рамки ризиків.

За їхніми оцінками, дорослі австралійці в 2008 році витратили на перегляд телебачення 9800000000 годин. Враховуючи вплив на смертність всіх інших причин, автори дійшли висновку, що людина, яка проводить по 6 годин на день за переглядом ТБ, може прожити на 5 років менше в порівнянні з тим, хто не дивиться телевізор.

При цьому дослідники визнали, що інтервал невизначеності в розрахунках становить 95%. Тобто, скорочення життя на 5 років - це середнє між значеннями від 11 днів до 10,4 років.

Такі показники можна порівняти, наприклад, зі шкодою від куріння. Попередні дослідження виявили, що після 50-річного віку тривалість життя курців скорочується в середньому більш ніж на 4 роки в порівнянні з їхніми однолітками, які не палять.

Порівняння даних двох досліджень свідчить, що шкода від однієї сигарети відповідає шкоді, яку завдають 30 хвилин перегляду телепередач.

Читайте також:

Відпочинок на пляжі знижує рівень IQ

Канадські вчені не знайшли жодного чоловіка, який би не бачив порно

Найбільш небезпечна сигарета – викурена в перші півгодини після сну

Дослідження: захоплення соцмережами веде до "кризи ідентичності" і деградації мозку

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5684
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація