Голландський журналіст проник на секретну онлайн-конференцію міністрів оборони ЄС в Zoom

Голландський журналіст проник на секретну онлайн-конференцію міністрів оборони ЄС в Zoom

Голландський журналіст проник на секретну онлайн-конференцію міністрів оборони ЄС в Zoom

Фото: із соцмереж

Чоловік розібрав PIN-код зустрічі в Zoom і таким чином підключився до відеоконференції.

Голандський журналіст Даніель Верлаан (Daniël Verlaan) проник на закриту відеоконференцію міністрів оборони Євросоюзу, яка відбувалася в Zoom, і навіть поспілкувався з європейськими політиками. 

Про це журналіст повідомив у Twitter, опублікувавши відео з онлайн-зустрічі. 

Верлаан пояснив, що підключився до відеоконференції після того, як зміг розібрати PIN-код зустрічі для підключення в Zoom, підгледівши на одній зі світлин міністерки оборони Нідерландів у Twitter. "Міністерка Бійлевельд поділилася фотографією зустрічі з частиною коду, яку можна було відгадати за кілька спроб", — написав він. 

Журналіст долучився до конференції саме у розпал обговорень і помахав міністрам рукою. Відповідаючи на запитання високого представника ЄС Жозепа Борреля, Верлаан представився голландським журналістом. 

Після цього Боррель наголосив, що підключення до закритої відеоконференції є порушенням закону і таку витівку журналіста можуть визнати кримінальним злочином. Журналіст з посмішкою перепросив за те, що перервав важливу нараду, і залишив онлайн-зустріч. 

"Наступного разу це може бути хакер, і ми більше не будемо сміятися", – зауважив Боррель. А речник міністерства оборони Нідерландів сказав, що опублікувати в Twitter дані для входу у відеоконференцію було "дурною помилкою".

Водночас прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав посилити кібербезпеку, повідомляє газета Le Soir. "Міністри ще раз повинні подумати про те, наскільки необхідно бути обережними", — сказав він.

Повʼязані теми:

Наступна публікація