Голландці доять кроликів з людськими генами

Стада кроликів з людським геном обіцяють врятувати хворих людей своїм молоком у Голландії.

Голландські вчені почали створювати стада молочних кроликів, щоб використовувати медичну корисність їх молока.

Перше комерційне доїння кроликів за допомогою спеціально адаптованих восьмисоскових апаратів вже проводиться на одній з ферм Голландії

Ці кролики генетично модифіковані, в структуру їх ДНК був включений людський ген, це означає, що їх молоко містить білок, званий C1 інгібітор. C1 допомагає боротися з різними запалення в організмі, а його відсутність виявляється досить небезпечним.

Цей молочний білок призначений для запобігання відторгнення органів при їх трансплантації і для відновлення тканин, пошкоджених після інсультів та інфарктів, а також для надання допомоги жертвам автокатастрофи, у яких є травматичні гематоми на внутрішніх органах.

C1 можна отримувати з крові людини і тварин, але цей процес дуже дорогий і несе в собі ризик забруднення і зараження вірусами, такими як СНІД або CJD (людська версія коров'ячого сказу).

Подібні питання не виникають, коли мова йде про високотехнологічні кролячих фермах.

Хіларі Лонгхерст, імунолог з клініки Бартс в Лондоні, говорить: "Я дуже схвильована. Ця терапія здатна кардинально змінити життя людей".

Для задоволення попиту в унікальному кролячому молоці планується відкрити ще кілька ферм, оскільки в подібних умовах молоко з С1 можна виробляти значно дешевше і в необмежених кількостях. Скажімо, білий кролик новозеландської породи може давати до 140 мл молока на добу.

Читайте також:

У США донори обмінюють кров на пиво

Бабуся нагодувала 3-річного онука пиріжками з гашишем

У Литві з'явиться школа чаклунства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: