Гроші замінюють багатіям друзів

Остракізм і фізичний біль підсилюють бажання людини придбати більше грошей, щоб відшкодувати брак позитивних емоцій.

Дуже багатим людям, які страждають від нестачі близьких стосунків з людьми, насправді немає причини турбуватися, вважають вчені. Як показав ряд досліджень, опублікованих у журналі Psychological Science, гроші здатні знижувати фізичний біль і зводити нанівець необхідність популярності в суспільстві.

Опублікована в науковому журналі стаття наводить результати досліджень, спрямованих на вивчення взаємозв'язку матеріального стану людини, фізичного болю і соціального вигнання. Як показали всі взяті до розгляду роботи, остракізм і фізичний біль підсилюють бажання людини придбати більше грошей, щоб відшкодувати брак позитивних емоцій.

"Очевидно, гроші можуть замінити визнання суспільства, тому що пропонують можливість отримати різні блага, пропоновані цим товариством. Більше того, проведені дослідження показали, що реакція на фізичний біль і соціальний стрес має один і той же механізм", - говорить представник команди вчених, що проводили дослідження.

"Це дослідження розширює наше розуміння зв'язку між соціальним і фізичним болем і показує, як придбана символічна цінність грошей, що асоціюється, можливо, з владою і контролем, може впливати як на емоційний, так і фізичний біль, - сказав учений Харрієт Де Віт. - Ці висновки мають важливе значення для такої соціальної системи, як наша, яка характеризується великою матеріальною нерівністю".

Нагадаємо, з 24 мільярдерів 2008-го року в рейтингу "50 найбагатших українців" залишилося лише четверо.

Найвищу сходинку рейтингу другий рік поспіль посідає бізнесмен Рінат Ахметов. Друге місце зайняв Ігор Коломойський, третє та четверте місця розподілились між Віктором Пінчуком і Геннадієм Боголюбовим.

Лідером падіння в 2009-му виявився Роман Лунін, власник мережі супермаркетів "Велика Кишеня". Всього за один рік його капітал скоротився в 11 разів.

Читайте також:

Найбагатші українці 2009 року

Роман Абрамович та Лакшмі Міттал стали найбагатшими британцями

Криза обікрала британських багатіїв

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: