Хлопчик без громадянства отримав право виїхати з Таїланду до Японії

Дванадцятирічний хлопчик без громадянства заради конкурсу з орігамі, отримав дозвіл виїхати на конкурс в Японію. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Дванадцятирічний хлопчик Монг Тхонгді з Таїланду після виступу на місцевому телебаченні отримав тимчасовий паспорт, щоб поїхати до Японії на конкурс орігамі.

Без цього документа хлопчик, батьки якого емігрували до Таїланду з Мьянми і мають лише тимчасовий дозвіл на мешкання і роботу, не зміг залишити країну, оскільки у нього немає тайського громадянства, не дивлячись на те, що Таїланд є його фактичною батьківщиною.

Монг Тхонгді в серпні 2008 виграв національний чемпіонат по складанню паперових літачків, на якому його літак протримався в повітрі протягом цілих 12 секунд. Після цієї перемоги хлопчик отримав запрошення стати учасником конкурсу орігамі, що проходить цього року в японському місті Тіба.

Проте міністерство внутрішніх справ відмовило чемпіонові в дозволі на виїзд, пославшись на закон, згідно якому вільний в'їзд і виїзд з країни людей без громадянства несе загрозу національній безпеці Таїланду.

Після цього Монг Тхонгді потрапив в ефір місцевих новин, де, не стримуючи сліз, розповів про свою проблему і попросив дозволити йому взяти участь в чемпіонаті. Наступного дня Монга запросили до парламенту, де прем'єр-міністр країни пообіцяв йому надати необхідні для виїзду папери.

Глава МВС королівства Чаварат Чарнвіракул заявив місцевим ЗМІ, що хлопчикові доведеться представляти на конкурсі Мьянму, хоч навіть в цій країні він теж не має права на громадянство.

Сам того не бажаючи Монг, привернув увагу громадськості до проблем людей без громадянства, яких в Таїланді не менше півмільйона. Після зустрічі з хлопчиком прем'єр-міністр пообіцяв доручити Раді національної безпеки поліпшити умови життя тайців без громадянства.

Навіть після такого розвитку події офіційний статус Монга не зміниться. Зокрема, він залишиться в списку людей, що підлягають можливій репатріації в Мьянму в лютому 2010 року.

Читайте також:

 Громадянство Латвії продавали у Інтернеті за 11 тис. євро

Відомий футболіст змінить громадянство України на російське

Румунія готова надати громадянство чверті молдован

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: