Хто мало спить - той частіше хворіє

Науковці довели, що тривалий сон збільшує іммунітет та дозволяє уникнути застуди.

У людей, які сплять вночі менше семи годин, втричі більше шансів підхопити застуду, аніж у тих, хто спить понад вісім годин. До такого висновку дійшли американські вчені з університету Карнегі-Меллон.

Автори дослідження провели в період з 2000 по 2004 рік експеримент за участі 153 дорослих добровольців - чоловіків і жінок, середній вік яких становив 37 років.

На першій стадії науковці провели інтерв'ю з кожним учасником, щоб з'ясувати, скільки годин на добу вони сплять, скільки часу проводять в ліжку без сну і чи почувають себе при цьому добре.

Потім людям ввели в ніс краплі, що містять один з поширених типів вірусу, який викликає інфекцію верхніх дихальних шляхів. Протягом наступних п'яти днів учасники експерименту повинні були повідомляти про будь-які ознаки хвороби, у них також брали проби слизу з носа, щоб визначити присутність вірусу. Приблизно через місяць у добровольців узяли проби крові на антитіла до вірусу.

Результати показали, що чим менше людина спала, тим з більшою вірогідністю вона захворювала на застуду. При цьому кількість часу, проведеного в ліжку без сну, виявилася вельми істотним чинником.

Ті учасники експерименту, які спали 92% часу, у 5,5 рази частіше хворіли, ніж ті, хто спав 98% часу.

"Можливе пояснення зв'язку між сном і уразливістю для простуди полягає у тому, що порушення сну впливає на регуляцію протизапальних білків-цитокинів, гістаміну та інших речовин, які вивільняються у відповідь на інфекцію", - пишуть учені.

Раніше дослідження показували, що нестача сну негативно впливає на функції імунної системи, а також підвищує ризик серцевих захворювань.

Читайте також:

Сон з ризиком для життя
Як не заснути на робочому місці
Запахи впливають на якість сну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: