Інцест, ревнощі та "подружні" зради. Чому світ вже два роки спостерігає за стосунками групи японських пінгвінів
unsplash.com

Пінгвіни з двох японських акваріумів мають життя насиченіше, ніж подекуди у людей.

Любов утрьох, інцест та нерозділене кохання – усе це може видаватися елементом якоїсь мильної опери, проте насправді є невід'ємним складником життя африканських пінгвінів, які мешкають удвох найбільших японських акваріумах.

Стосунки пернатих настільки складні, що другий рік поспіль акваріум Кіото і Токійський акваріум Суміда випускають деталізовані таблиці, що пояснюють особисте життя тварин, повідомляє СNN. Проте навіть за допомогою них розібратися в усіх деталях непросто. Детальніше читайте у матеріалі.

Мапи стосунків

Вперше мапи пінгвінячих стосунків виникли 2018 року. Метою проєкту було зробити пернатих ближчими для людей.

"Ми хотіли, щоб більше людей знали, що пінгвіни просто як ми, люди: кожен з них має свою індивідуальність, і вони мають різноманітні стосунки", – зазначила Шоко Окуда, спікерка компанії ORIX Group, якій належать акваріуми, у коментарі CNN Travel.

Проте минулорічна мапа спричинила такий великий ажіотаж у соцмережах, що було вирішено оновити її і цього року. Доглядачі тварин зазначають, що попри той факт, що це пролило світло на деякі досить темні риси особистості деяких пінгвінів, загалом нові мапи видаються "більш милими і щасливими".

мапа стосунків пінгвінів
Складна мапа пінгвінячих стосунків / ORIX Group

Вони ідентифікують п'ять основних типів стосунків між пінгвінами, які описано різними символами. Символом "серця" (та червоними лініями) позначають пари закоханих. Розбиті серця (і блакитні лінії) означають колишніх.

Серця із знаками питання використовуються на позначення стосунків, у яких "усе складно", і які можуть бути чимось більшим, ніж дружба. Жовті лінії позначають друзів, а зелені – ворогів.На мапі наявні також описи кожного з пінгвінів японською та додаткова інформація про стосунки пернатих.

мапа стосунків пінгвінів
Самка пінгвіна Тера розбила серця шістьох залицяльників / ORIX Group

"Інформація, яка зазначена у мапах, створена на онові щоденних спостережень доглядачів пінгвінів. Уважно спостерігаючи за ними, вони могли сказати, які пінгвіни є парою, а які закохані – розійшлися", – зазначила Шоко Окуда.

Так, наприклад, коли пінгвін хитає головою з боку у бік, це є ознакою прихильності. Кольорові "бокси" біля імен кожного пінгвіна використовуються для ідентифікації, щоб відвідувачі могли зрозуміти більше про кожну тварину.

Життєві драми японських пінгвінів

Найпопулярнішим пінгвіном акваріуму Кіото є Тера. Лише за останній рік вона розбила серця шістьох самців. Наразі у Тери роман з Орре – пінгвіном, що любить усе контролювати – проте вона також зацікавлена у стосунках із Сеймом та Шиджю (який "одружений" і вже давно перебуває у стосунках).

Проте численні романи Тери далеко не єдина драма японського акваріума. Заслуговують уваги й стосунки між батьком та сином Курумою та Ніджу. Минулоріч вони були парою, проте цьогоріч закохалися у одну й ту ж саму самку Хану.

пінгвіни японського акваріуму
Пінгвіни Роуз і Варабі, що закохалися цього року / ORIX Group

Та чи не найбільше здивував доглядачів роман між Дідом Кама – найстаршим пінгвіном акваріуму – і Саєю, онучкою сестри Діда Ками. Різниця у віці між закоханими складає 17 років (загалом тривалість життя африканських пінгвінів зазвичай не перевищує 20 років).

У акваріумі Суміда у Токіо стосунки між пінгвінами не менш складні. Їх на мапі також позначають п'ятьма видами символів (проте наявний і додатковий  – позначка "риба" для тих пінгвінів, що полюбляють сардини).

Так, пінгвін Роуз був справжнім ловеласом, поки не зустрів Фарабі, у минулому найпопулярнішого пернатого акваріума. Тварини закохалися і тепер мають виняткові стосунки й "не можуть бути  наодинці більше ніж кілька секунд".

Опинилися на мапі пінгвінячих стосунків й люди. Так, зокрема, дружба наглядача Нагаока з пінгвіном Ханабі зробила "дружину" останнього Ічіго ревнивою, перетворивши Нагаоку та Ічіго на ворогів.

мапа стосунків пінгвінів
Найскандальнішою парою обох акваріумів були батько Курума та його син Ніджу. Тепер вони не разом. / ORIX Group

Натомість доглядач Танака прагне потоваришувати з пінгвіном Кіріко, проте той то виявляє симпатію, то поводиться холодно, інколи ігноруючи Танаку протягом 20 хвилин.

Незвичні мапи стосунків встигли привернути чимало уваги громадськості як торік, так і цього разу.

"Ми раді, що отримали так багато коментарів і до цьогорічної мапи. Інколи люди кажуть, що "стосунки пінгвінів складніші за людські". А деякі – що їм ніколи не набридне дивитися на мапу", – зазначила Шоко Окуда.

Раніше в акваріумі Sea Life в Сіднеї в Австралії в одностатевої пари пінгвінів народилося здорове пташеня. Як розповіли працівники акваріуму, семирічний Сфен і трирічний Меджік заздалегідь побудували гарне гніздо і чекали на свого первістка. 

Відео Пінгвіни у центрі мегаполіса. Птахи привітали китайців з прийдешнім Новим роком

Святково вбрані морські птахи одними з перших привітали китайців з прийдешнім Новим роком або ж, як його ще називають, Святом весни. Відзначатимуть його вже цієї п’ятниці. Тож родині пінгвінів доручили особливу місію - створювати жителям Харбіну святковий настрій.

Пінгвіни у центрі мегаполіса. Птахи привітали китайців з прийдешнім Новим роком

Залиште свій коментар