Індійських в'язнів будуть достроково відпускати на волю за успіхи в йозі

Тим, хто буде ходити на заняття, пообіцяли значно скоротити термін ув'язнення.

Уроки йоги в тюрмах Індії не користувалися особливою популярністю, поки в штаті Мадхья-Прадеш не знайшли оригінальний спосіб мотивації прогульників. Тим, хто буде ходити на заняття, пообіцяли значно скоротити термін ув'язнення.

Влада штату Мадхья-Прадеш розраховує, що система знижок буде популярна в майбутньому, і вже готові заохотити кілька десятків активістів з числа в'язнів. Відповідно до обіцянок тюремників, 68 з 400 людей, які нині займаються йогою в місцевій в'язниці, ось-ось достроково звільняться.

Щоденні уроки йоги для злочинців тюремне начальство запровадило ще два роки тому. Таким чином планувалося підтримувати в нормі стан здоров'я ув'язнених. Але ініціатива адміністрації в'язниці була зустрінута без захвату. Небагато засуджених стали на шлях духовного очищення, та й приходили на заняття від випадку до випадку.

Щоб підвищити відвідуваність, влада штату ввела бонусну систему: пообіцяли зменшити термін тим, хто буде присутній на уроках регулярно. Тюремне начальство встановило чіткі розцінки: 100 відвідувань занять йогою еквівалентні 36 дням, проведених за ґратами.

Деякі в'язні зізнаються, що ходять на заняття не заради галочки. "Я займався йогою з 1993 року, тому тут мене вибрали інструктором, - наводить телерадіокомпанія BBC слова засудженого Нарьян Шарми. - Якщо ми з ранку позаймалися, потім ми дуже добре себе почуваємо. Всі лихі думки йдуть".

За словами ув'язненого, саме такі "злі думки" і приводять людей за ґрати, штовхаючи на злочини. "Я сподіваюся, що після звільнення ми зможемо застосувати всі ці уроки і будемо активно пропагувати йогу", - уклав Нарьян Шарма.

Штат Мадхья-Прадеш не єдиний регіон Індії, у в'язницях якого намагаються перевиховати злочинців за допомогою йоги. Так, у штаті Біхар аналогічна практика теж існує вже не перший рік. Однак мотивувати злочинців, обіцяючи дострокове звільнення, там поки не здогадалися.

Подібні програми вже діють і в інших країнах, наприклад в Південно-Африканській Республіці (ПАР). Заняття йогою проводяться для ув'язнених тюрми особливого призначення "Гренпунт", що знаходиться в провінції Фрі-Стейт. Тут засуджені виконують спеціальний комплекс вправ, складений індійськими йогами. Організатори мають намір таким чином допомогти ув'язненим боротися з нападами гніву й жорстокості, а в перспективі знайти шлях заспокоєння і виробити позитивний погляд на своє життя.

Така практика особливо актуальна у в'язниці, де утримують найбільш небезпечних в'язнів. Деякі з ув'язнених, які скоїли тяжкі злочини зізнаються, що їм заняття йогою дуже подобаються і вони їх сприймають серйозно, інші - більше як жарт. Проте тюремна адміністрація запевняє, що ці уроки тут популярні. Влада ПАР має намір поширити отриманий досвід з занять йогою серед ув'язнених і в інших в'язницях країни.

Читайте також:

Індія вирішила запатентувати йогу

Мусульманам заборонили займатися йогою

Тиждень йоги відкрився в Нью-Делі

Йога для обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: