Індивідуальні риси і замовлення з Європи. Як у Житомирі створюють авторські ляльки за сотні доларів

Індивідуальні риси і замовлення з Європи.  Як у Житомирі створюють авторські ляльки за сотні доларів

ТСН.ua розшукав майстрів авторських ляльок, які почали створювати колеційні фігурки після одного майстер-класу.

Авторська лялька – це фігурка, за яку колекціонери готові віддати тисячі доларів та змагатись на аукціонах, підвищуючи суми без сумнівів. Матеріали для таких фігурок митці замовляють з усіх континентів, а кожну деталь можуть робити власноруч тижнями. ТСН.ua поспілкувалась із родиною, життя якої змінив один майстер-клас із виготовлення фігурок, – майстрами Іриною Корнійчук та її донькою Олександрою.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Два роки тому родина наштовхнулась на фото авторської ляльки. Невдовзі вони вирішили купити онлайн-майстер-клас одного з майстрів і спробувати зробити першу ляльку.

Першою родина створила світловолосу ляльку, яку вирішили не виставляти на продаж, а залишити собі напам'ять. Протягом року вони вдосконалювали майстерність, розглядали чужі роботи та шукали свій стиль. Рік тому наважились взяти участь у першій виставці (лише з 5 ляльками), аби познайомитись з іншими майстрами, дізнатись щось нове та накупити матеріалів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Наразі Ірина взяла на себе майже весь процес виготовлення, а Олександра займалась більше елементами дизайну та сторінками у соцмережах, фотографувала роботи, адже з'явились перші замовлення.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

На створення однієї ляльки потрібно 3-5 тижнів. Головним матеріалом є полімерна глина. За хімічним складом вона не схожа на звичайну, а назву отримала лише через свою пластичність. З неї виліплюють голову, руки та ноги для ляльки, які потім з'єднують з каркасом з дроту. Під час ліплення не використовують жодних заготовок, тому кожна лялька має своє обличчя. Аби м'який як пластилін матеріал став твердим, його запікають у духовій камері.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Коли тіло готове, ляльці "роблять мейкап", покривають лаком і, коли висохне, приклеюють волосся та шиють одяг. Для розмальовки підходять акрилові та масляні фарби, а для волосся використовують хутро ангори та лами, які потім приклеюють до основи. Часто фігурки мають багато аксесуарів: окуляри, капелюхи, вінки, банти, намисто, сумки. Деякі ляльки мають крила зі справжнім пір'ям  страуса чи півня. Усі речі теж створюються індивідуально і вручну.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Матеріали замовляють у різних місцях, зазвичай це магазини тканин, Інтернет і виставки. Найважче знайти сировину для волосся, адже ним слугують лише натуральні матеріали, які інколи замовляють онлайн з інших континентів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Окрім ляльок-дівчат, створювали і персонажів, як, наприклад, Доббі з історії про Гаррі Поттера.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

Часто майстри отримують замовлення створити ляльку за образом певної людини, тобто фігурка матиме обговорений колір волосся та очей, зачіску і одяг.

Одна така лялька розміром 25-30 см може коштувати близько 250-300 доларів. Ціна зумовлена вартістю матеріалів та виконанням усіх елементів власноруч, тому роботи деяких майстрів легко впізнають колекціонери. Українські майстри отримують багато замовлень за кордоном. Так багато ляльок Ірина та Олександра  відправили до Європи, декілька до Башкортостану, але деякі фігурки залишились в Україні у клієнтів з Києва, Одеси та Житомира.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kvartira_kukol on

"Завдяки створенню ляльок, життя повністю змінилося, тепер я знаю що таке вранці прокидатися заради улюбленої справи, творити і втомлюватися від задоволення. Але для цього потрібно було ризикнути і повірити в себе. Найголовніше, що я зрозуміла, що якщо про щось мрієш, дуже важливо не слухати свої страхи і сумніви, а швидше зробити перший крок і якщо це твоє, то все обов'язково вийде!" - коментує своє захоплення Ірина.

Повʼязані теми:

Наступна публікація