Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чоловік п'ять років ходив з рогом на голові.

В індійському місті Сагар чоловікові видалили ріг розміром 10,2 сантиметра, який виріс у нього на голові. Про це повідомляє видання Mirror Online.

Наріст на голові 74-річного фермера з'явився близько п'яти років тому після удару. Як саме, Шьям Лал Ядав отримав травму голови, невідомо. Спочатку чоловік не приділив уваги новоутворенню у вигляді ґулі і просив перукарів впоратися з відростком. Потім він сам намагався зрізати ріг, але він тільки ріс ще більше.

Індієць вирішив звернутися до лікарні тільки тоді, коли наріст стало неможливо приховувати під головним убором. Медики підтвердили, що у чоловіка росте ріг. Він складається з кератину, як людські нігті або волосся. Нейрохірурги провели операцію і відпиляли відросток.

"Одразу після його видалення на рану була прищеплена шкіра, яка повністю зажила", - розповіли хірурги. Проведена біопсія показала, що він був доброякісним. Через шість днів чоловіка виписали з лікарні.

Лікарі припускають, що ріг на черепі чоловіка може почати рости знову. Однією з причин зростання "диявольського рогу" називають вплив сонячних променів.

За словами медиків, завжди слід пам’ятати про можливість того, що ріг стане раковою клітиною. Деталі справи були надіслані до Міжнародного журналу хірургії, бо цей вид  відростку є вкрай рідкісним.

Нагадаємо, 13 серпня повідомлялося, що у 72-річного британця після операції в горлі залишилися зубні протези. Їх знайшли через 8 днів, а до цього на скарги пацієнта прописували полоскання.

Відео Національна служба охорони здоров'я Великої Британії інвестує понад 60 млн доларів в роботів-хірургів

Високоточні машини здатні виконувати операції на людських органах з мінімальним травматизмом. Робот проводить операцію через кілька маленьких отворів. Ним керує лікар, який стежить за операцією на екрані. Такий спосіб значно прискорює відновлення хворого.  

Національна служба охорони здоров'я Великої Британії інвестує понад 60 млн доларів в роботів-хірургів

Залиште свій коментар

Вибір редакції