Інтернет-спільноту привело в захват редакційне завдання білоруської журналістки

Білоруську журналістку відправили на "мовчазну акцію" із завданням, яке привело в захват інтернет-спільноту.

Редакційне завдання для журналістки
Редакційне завдання для журналістки
У соціальних мережах Білорусі, через які організовуються дратівливі для влади "мовчазні акції протесту", набирає популярність скан документу з редакційним завданням, що виданий фотокореспонденту газети "Брестський кур'єр" Мілані Харитоновій.

У ньому міститься доручення "зробити фоторепортаж про те, як добре і весело живеться нашим людям, незважаючи на девальвацію, інфляцію, зниження рівня життя та інші деякі незначні труднощі, які ми, звичайно ж, спільно подолаємо в недалекому майбутньому". З документом можна ознайомитися, наприклад, на сайті Naviny.by.

Однак Харитоновій не відразу вдалося виконати завдання редакції, оскільки її і ще одного брестського журналіста Олеся Левчука затримали під час чергової "мовчазної акції" в Бресті 29 червня і півгодини протримали в автозаку. Втім, міліціонери, прочитавши текст завдання, не знайшлися, що сказати, і, мабуть, оцінивши важливість місії, дозволили журналістці виконувати свою роботу.

Головний редактор "Брестського кур'єра" Микола Александров пояснив "Радіо Свобода", що таке редакційне завдання довелося дати Мілані після того, як міліція перешкодила роботі фотожурналістки на "мовчазній акції" 22 червня.

Вони сказали їй, що для проведення зйомки потрібні спеціальні документи, що не тільки засвідчують її особу, а й підтверджують, що вона була спрямована редакцією саме на це завдання.

У результаті в день наступної акції через тиждень (вони проходять по середах) Харитоновій  вручили документ, що дуже порадував інтернет-спільноту, причому, не тільки в Білорусі. З ним вона вирушила на завдання.

"Дуже сподіваюся, що ніхто, крім наших правоохоронців, не сприймає цей документ серйозно", - резюмував Микола Александров.

Як відомо, у п'ятницю президент Білорусії Олександр Лукашенко назвав "мережевих революціонерів" "небідними людьми, спраглими хаосу і неподобства". На урочистих зборах в Мінську, присвяченому Дню незалежності, він заявив, що "держава має ресурси і сили, щоб поставити їх на місце".

Ініціативна група "Революція через соціальні мережі" закликає білорусів виходити кожну середу на площі своїх міст і мовчки плескати, вимагаючи реформ і протестуючи проти диктатури і недалекоглядної політики влади. Як підкреслюють організатори, пропаговані ними методи боротьби ненасильницькі, а метою є відставка Лукашенко.

Якщо перші акції були нечисленними і проходили непомітно, то 29 червня в Мінську на вулицю вийшли вже 5 тисяч людей. Правозахисники повідомили про 150 затриманих.

Читайте також:

Лукашенко: якщо в Білорусі стане погано – погано буде всім

Учасників "мовчазних акцій" в Білорусі почали саджати на 15 діб

Білорусів закликали на акціях протесту весело грузиться в автозаки

Лукашенко може закрити кордони Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: