Іранський дипломат знайшов докази, що Іван Грозний був мусульманином

Виконаний на верхньому горизонтальному поясі царського шолому напис перекладається з одного рідкісного арабського діалекту як Аллах Мухаммед.

Шолом Івана Грозного
Шолом Івана Грозного. mkrf.ru
Сейєд Голамрез Мейгуні, генеральний консул Ірану в Росії, зміг розшифрувати арабський напис на шоломі Івана Грозного, виставленого в Астраханському Музеї бойової слави.

За словами Мейгуні, виконаний на верхньому горизонтальному поясі царського шолому напис перекладається з одного рідкісного арабського діалекту як Аллах Мухаммед. Він зазначає, що ці слова можуть бути скороченою версією відомого вислову Великий Аллах, і Мухаммед пророк його.

"Ми розглядаємо переклад іранського консула як версію, яка, безумовно, вимагає перевірки лінгвістів, сходознавців. Одним із пояснень, чому такий напис міг бути на шоломі православного російського царя, може бути припущення, що головний убір подарував батьку Івана Грозного турецький султан для його сина", - пояснила старший науковий співробітник музею Олена Арутюнова.

"На другому горизонтальному поясі шолому напис зроблено вже слов'янською мовою: Шолом Князя Івана Васильовича, Великого Князя сина Василя Івановича, господаря Всія Русі самодержця", - додала експерт.

Настільки цінну реліквію привезено до Росії з Королівської збройової палати Стокгольма спеціально до 450-річчя включення Астрахані до складу держави рукою Івана IV. Раніше шолом експонувався в збройовій палаті Московського Кремля.

Як стверджують експерти, існує кілька версій про те, як шолом Івана Грозного потрапив у збори Королівської збройової палати Стокгольма. Імовірно, його було захоплено у Москві під час Смути 1611-1612 років і разом з іншими скарбами відправлено до Варшави, до короля Сигізмунда. Потім, у 1655 році, коли польські війська під час війни зі Швецією зазнали поразки, його могли вивезти шведи з Варшави в якості власного трофея. У 1663 році шолом вперше згадується в інвентарній книзі Королівської збройової палати у Стокгольмі.

Нагадаємо також, що в січні цього року американські вчені повідомили про свої плани розшифрувати генетичний код древніх рукописів.

Читайте також:

Рожеві труси відчайдушного борця з талібами стали музейною реліквією

Міністр оборони США зустрінеться із "солдатом у рожевих трусах"

У палець фіна вмонтували "двугігову" флешку

Мартін Марж'єла випустив колекцію модних шоломів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: