"Історичне рішення": у Китаї заборонили їсти домашніх тварин через пандемію коронавірусу

"Історичне рішення": у Китаї заборонили їсти домашніх тварин через пандемію коронавірусу

Фото: Associated Press

Захисники тварин вважають це рішення переламним для країни.

У китайському місті Шеньчжень уряд заборонив споживання домашніх тварин. Нова угода є першою у своєму роді в країні.

Про це пише Daily Mail.

Шеньчжень є п’ятим за розміром містом у Китаї, у якому проживає 13 мільйонів осіб. Уряд ухвалив рішення заборонити тут споживання домашніх тварин через пандемію коронавірусу, закон набуде чинності 1 травня. Активісти назвали "історичною подією", яке ознаменувало переломний момент у захисті тварин в Китаї.

Щорічний фестиваль собачого м'яса у Юйліні є одним з найбільш суперечливих фестивалів їжі в Китаї, і на ньому тисячі собак жорстоко вбивають, прибирають шкуру і готують для місцевих жителів.

"З огляду на те, що Шеньчжень ухвалив історичне рішення стати першим містом материкового Китаю, який заборонив споживання м'яса собак і кішок, це дійсно може стати переламним, який допоможе покласти край цій жорстокій торгівлі, в якій щорічно гинуть близько 10 мільйонів собак і 4 мільйони кішок", - зазначив фахівець з політики Китаю в галузі захисту тварин Humane Society International Пітер Лі.

Згідно з документом, дев'ять видів домашньої худоби придатні для вживання в їжу:  свині, корови, вівці, віслюки, кролики, кури, качки, гуси і голуби. Жителям також дозволено вживати рибу та інших морських мешканців, що дозволені законом.

"У природі так багато видів тварин. Тільки в нашій країні існує понад 2000 видів охоронюваних видів диких тварин. Якщо місцевий орган влади почне складати список диких тварин, яких не можна їсти, він буде занадто довгим", - сказали чиновники.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація