Із затонулого "Титаніка" хочуть дістати бездротовий телеграф, з якого корабель передавав сигнал тривоги

Із затонулого "Титаніка" хочуть дістати бездротовий телеграф, з якого корабель передавав сигнал тривоги

Пристрій фірми Marconi хочуть відновити.

Американська компанія RMS Titanic Inc., яка 30 років дістає із затонулого "Титаніка" артефакти, планує вперше розкрити остов судна, пише Telegraph.

Компанія хоче отримати право збирати предмети з судна, адже наразі вона має можливість збирати лише ті, які лежать на морському дні в певному радіусі від остова "Титаніка".

Опорну частину затонулого корабля хочуть відкрити за допомогою трьох підводних апаратів, які допоможуть дістати з морського дна передавач фірми Marconi, з якого "Титанік" подав сигнал про аварію в день катастрофи. У компанії зазначають, що прилад слід дістати якомога швидше, оскільки палуба може обвалитися, а тому прилад буде втрачено. 

Дослідники детально описали план своїх робіт. Зазначається, що до "Титаніка" спуститься пілотований підводний човен, з якого відправлять до судна три безпілотники. Один з них  проб'є в палубі отвори, а інші будуть знімати процес.

Потім за допомогою маніпуляторів дістануть усе цінне радіоустаткування, зокрема, передавач Marconi. Коли його дістануть, то планують відновити. У компанії прагнуть додати його до виставки у казино Luxor в Лас-Вегасі, а також організувати турне артефакту світовими музеями.

Зазначається, що проти ідеї можуть бути родичі загиблих. Справа у тому, що всередині судна можуть бути тіла загиблих. Крім того, існують побоювання, аби компанія не нажилася на цій операції. Своєю чергою, президент компанії HMS Titanic Inc Бреттон Ханчак каже, що всередині корабля вже немає людських тіл, бо вода у районі аварії корабля має високий рівень кислотності.

Ханчак зауважує, артефакти з судна можуть загубитися під уламками, якщо їх не дістати, адже судно швидко руйнується. "Врятувати і зберегти ці речі - наш борг перед майбутніми поколіннями", - говорить він.

До слова, днями США і Велика Британія підписали угоду, що дає владі обох країн право видавати дозвіл на розтин судна. Востаннє компанія мала експедицію до судна десять років тому, коли мала ексклюзивне право на збір уламків навколо корабля. Утім, зараз їй доведеться знову доводити це право в суді. У 2017 році США ухвалили закон, що забороняє чіпати останки "Титаніка" без дозволу міністерства торгівлі.

Як повідомлялося, рештки легендарного "Титаніка", який пролежав 107 років на глибині 3750 метрів, швидко руйнують час та бактерії. "Титаніка" атакують потужні течії, сольова корозія та бактерії. Найбільше пошкоджень із правого борту, де розташовувались офіцерські каюти. Науковці певні, що у найближчі кілька років стан корабля буде погіршуватися значно швидше. Він може зникнути вже за два десятиліття. 

Рештки Титаніка, які лежать на дні океану, активно руйнують корозія та бактерії

Рештки Титаніка, які лежать на дні океану, активно руйнують корозія та бактерії

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація